Reprezentacyjny fotel biurowy – skóra ekologiczna czy naturalna?

  • 25.07.2017, 11:31
  • Grupa Tipmedia
 Reprezentacyjny fotel biurowy – skóra ekologiczna czy naturalna?
Do gabinetu lub do sali konferencyjnej – fotele biurowe wykończone skórą prezentują się bardzo elegancko i reprezentacyjnie. Gdy również myślisz o zakupieniu tego rodzaju fotela, sprawdź razem z nami, na jaki model warto się zdecydować!

Fotel biurowy wykończony skórą od razu kojarzy nam się z prestiżem oraz ze stylem. Takie właśnie meble widujemy w gabinetach szefów, lekarzy czy menedżerów, a także salach konferencyjnych. W sprzedaży możemy znaleźć pełną gamę foteli tego rodzaju – zarówno wykończonych skórą ekologiczną, jak i naturalną. Jeżeli nie wiesz, na jaki model postawić, sprawdź nasz poradnik. Z niego dowiesz się, jaki fotel biurowy będzie mógł spełnić wszystkie twoje oczekiwania.

Skóra naturalna a ekologiczna – główne różnice

Na początku warto poświęcić chwilę na sprawdzenie różnic zachodzących pomiędzy skórą naturalną oraz ekologiczną, co będzie również wpływało na użytkowanie mebli wykończonych tymi materiałami.

Skóra naturalna jest pozyskiwana ze zwierząt, najczęściej jest to skóra z bydła domowego lub ze świń. Surowiec tego rodzaju jest odpowiednio wyprawiany i farbowany, aby uzyskać odpowiedni wygląd. Wyróżniamy dwa główne rodzaje skór naturalnych – skóra licowa, która jest gładka, a także skóra zamszowa z delikatnym meszkiem. Do wykańczania foteli biurowych stosuje się skórę licową, która jest również bardziej wytrzymała i trwała – nie wyciera się tak bardzo jak zamsz.

Z kolei skóra ekologiczna jest produktem powstającym z tworzyw sztucznych. Nazywana jest inaczej skajem. To poliestrowa tkanina pokrywana jest warstwą polichlorku winylu, która poddawana jest dodatkowo specjalnemu wykańczaniu, aby przypominać fakturą skórę zwierzęcą. Skaj stosowany jest powszechnie jako materiał tapicerski, co wynika głównie z jego niższej ceny od skóry naturalnej. Jest również nieprzemakalny, co jest jego zaletą w stosunku do skóry naturalnej, ale nie przepuszcza także powietrza, dlatego może powodować pocenie.

Fotel biurowy wykończony skórą – jaki model warto wybrać?

Wobec tego wtedy, gdy zależy nam na wysokiej jakości fotelu biurowym, który będzie wyglądał elegancko i będzie trwały na lata, warto pomyśleć o skórze naturalnej. Chociaż zapłacimy wtedy więcej, to jednak musimy pamiętać o tym, że otrzymujemy produkt wyższej klasy niż fotel z ekoskórą.

 

Musimy jednak pamiętać o tym, że meble wykończone skórą naturalną wymagają konserwacji oraz profesjonalnego czyszczenia, ponieważ w przeciwnym przypadku mogą ulec zniszczeniu. Dzięki tym zabiegom będziemy mogli przedłużyć żywotność fotela biurowego z wykończeniem ze skóry naturalnej.

Specjalnej pielęgnacji nie wymagają z kolei fotele ze skórą ekologiczną – możemy ją po prostu przetrzeć wilgotną szmatką, aby usunąć z niej zabrudzenia. Jednak, jak wspomnieliśmy wcześniej, użytkowanie mebla z takim wykończeniem może być mało komfortowe, ponieważ nasila on pocenie. To szczególnie dotkliwe w okresie letnim. Oczywiście, taki problem dotyczy też skóry naturalnej, do której możemy się wtedy „przykleić”, ale nie jest on tak nasilony jak w przypadku skóry eko.

Kup już teraz fotel skórzany w sklepie internetowym Centrum Krzeseł!

Gdy poszukujesz dobrego skórzanego fotela, sprawdź już teraz pełną ofertę sklepu internetowego Centrum Krzeseł. To właśnie tutaj na kupujących czeka ponad 600 różnych modeli krzeseł, foteli i hokerów do domu oraz do biura, w tym także foteli biurowych (https://www.centrumkrzesel.pl/fotele-biurowe-/119/c) wykończonych skórą naturalną oraz skórą ekologiczną.

Sklep Centrum Krzeseł zapewnia swoim klientom przystępne ceny oraz szybko realizuje zamówienia – paczki wysyłane są już w 24 godziny po zakupie. Dzięki wielu zdjęciom i filmom z produktami wybranie idealnego fotela biurowego nie będzie stanowiło żadnego problemu. Sprawdź ofertę już teraz!

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe