Żarczyn * Pro-Team świętował zakończenie sezonu 2016/17 (wideo)

  • 09.07.2017, 20:14 (aktualizacja 09.07.2017, 20:35)
  • Piotr Waydyk
Żarczyn * Pro-Team świętował zakończenie sezonu 2016/17 (wideo)
UKS Pro Team  to nadal największa wizytówka Żarczyna. Ten jeden z najmłodszych klubów sportowych w powiecie gryfińskim skupia niemal całą młodą populację z miejscowości. Od początku istnienia niemal 100 % składu drużyny rekrutuje spośród mieszkańców Żarczyna, co jest chyba ewenementem na skalę powiatu. Na pewno ci młodzi mężczyźni są bardzo zintegrowaną grupą. Razem bawią się, grają, kłócą się i godzą. Wczoraj klub świętował zakończenie swojego drugiego sezonu w A-klasie i jednocześnie 4-lecie istnienia. Dodajmy przy okazji, że klub nigdy nie posiadał własnego boiska i był zmuszony tułać się jako gospodarz po różnych obiektach. W swojej historii jako gospodarz grali już w Widuchowej, Żelechowie, Lisim Polu i Krzywinie, gdzie po sporych zawirowaniach własnościowych w ubiegłym roku chyba osiądą już na stałe.

     W sobotę tradycyjnie nie zabrakło dobrej zabawy, grilla, tańców, głośnych śpiewów, fajerwerków i dymnych rac. Było bardzo rodzinnie. Całość wydatków organizacyjnych pokryli sami zawodnicy i sponsorzy. Moim zdaniem nie ma  w naszej okolicy takiego drugiego modelu świętowania i manifestowania swojej odrębności jak w Żarczynie, co wcale nie oznacza, że te wzory można by przeszczepić na inny grunt, gdyż ten model wydaje się nie do podrobienia. Żarczyn po prostu bawi się po swojemu. Już niedługo nadarzy się  świetna okazji ku temu, aby naocznie przekonać się gości z zewnątrz, jak bawi się Żarczyn, gdyż już 2 września właśnie w tej miejscowości odbędą się coroczne Gminne Dożynki '2017.

Poprzednie dwie imprezy Pro-Teamu możesz zobaczyć wchodząc pod:

Zapraszam do obejrzenia krótkiej wideorelacji z pokazu fajerwerków.

 

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe