XXI Sesja RG Widuchowa * Znany jest termin i porządek obrad sesji absolutoryjnej

  • 22.06.2017, 10:51
  • Piotr Waydyk
XXI Sesja RG Widuchowa * Znany jest termin i porządek obrad sesji absolutoryjnej
W dniu 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Widuchowa ul. Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędzie się XXI Sesja Rady Gminy Widuchowa. Konieczność organizacji sesji do końca czerwca w celu "skwitowania" włądzy za poprzedni rok budżetowy wymuszają przepisy prawa. Tegoroczna tzw. sesja absolutoryjna odbywa sie niejako w cieniu Jarmarku Widuchowskiego. Czy i tym razem wójt Anna Kusy-Kłos będzie miałą problem z uzyskaniem absolutorium? Wiadomo jest na razie, że jedyną radną, która wyraziłą taką wątpliwość jest radna Agnieszka Malik. Czy jej głos podzielą także koleżanki i koledzy z tzw. większości w radzie podczas głosowania w poniedziałek na oczach widzów, fotoreporterów oraz kamer? Tego dziś nikt nie przewidzi, gdyż jest to typowo polityczne głosowanie. Być może kolejną misję ratunkową wypełni radna Magdalena Puzik, ewentualnie radna Katarzyna Nazar.

Porządek obrad:

1. Otwarcie XXI Sesji Rady Gminy.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu z XX Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie od 29 maja 2017 r. do 26 czerwca 2017 r. wraz z informacją o wykonaniu uchwał rady.
6. Informacja Przewodniczącego Rady o przebiegu pracy Rady w okresie międzysesyjnym.
7. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
8. Interpelacje radnych.
9. Zapytania radnych.
10. Wolne wnioski.
11. Przedstawienie wyników kontroli przeprowadzonych przez Komisję Rewizyjną.

Podjęcie uchwał:

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania  finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Widuchowa za 2016 r.
13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Widuchowa z tytułu wykonania budżetu za 2016 r.
14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy na rok 2017.
15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Widuchowa.
16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widuchowej.
17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie skargi na Radną Rady Gminy Widuchowa.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe