Trwa kolejna inwestycja na "Nadodrzance"

  • 22.06.2017, 08:56 (aktualizacja 22.06.2017, 09:32)
  • Piotr Waydyk
Trwa kolejna inwestycja na "Nadodrzance"
Od kilku tygodni jesteśmy świadkami kolejnych prac inwestycyjnych na naszej "Nadodrzance" przecinającej Gminę Widuchowa z północy na południe. Najbardziej oczywiście widoczne są roboty przy wiadukcie z Krzywinie. Tu wykonawcą jest firma Maxbud ze Stargardu, która w pakiecie wykonuje też prace na wiadukcie w lesie przez Krzypnica oraz perony na stacji w Pacholętach.

    Od razu chciałbym zdementować plotki, jakie się pojawiły, że linia toru na wiadukcie w Krzywinie zostanie podniesiona. Nic z tych rzeczy. Generalny remont nie zakłąda podniesienia wiaduktu. Pierwsza nitka zostanie oddana już na początku lipca, natomiast druga we wrześniu. Z tego co wiem jeden peron w Pacholętach już jest niemal gotowy, natomiast drugi będzie oddany również do końca września. Generalnie prace na jednym torze przebiegają równolegle od wiaduktu w Krzypnicy do wiaduktu w Krzywinie.

    I jeszcze informacja o planowanych pracach przy peronach w Widuchowej. Ten przetarg wygrałą inna firma i dotad nie wiadomo, kiedy rozpocznie swoje prace. Tak czy owak jest to dobre info dla wszystkich korzystających ze stacji PKP Widuchowa. Nieznany jest tylko termin rozpoczęcia prac.

Piotr Waydyk

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz
Janusz 22.06.2017, 22:36
Żółwik dla redakcji! W końcu ktoś przyznaje się do "Nadodrzanki" , mówiąc, że jest - nasza-. Jest nasza , i coraz bardziej sprawna po długim okresie stanu totalnej ruiny.

Pozostałe