W Gminnym Przedszkolu podsumowano projekt "Widuchowa - moja mała i duża Ojczyzna"

  • 16.06.2017, 10:25 (aktualizacja 16.06.2017, 10:52)
  • www.przedszkolewiduchowa.edupage.org
W Gminnym Przedszkolu podsumowano projekt "Widuchowa - moja mała i duża… Kamila Grzybowska
Dnia 14 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się festyn rodzinny na okazję zakończenia projektu edukacyjnego "Widuchowa - moja mała i duża Ojczyzna". W tym pięknym i radosnym wydarzeniu brali udział również zaproszeni goście, którzy współpracowali z nami podczas realizacji projektu w ciągu całego roku szkolnego 2016/2017.

      Swoją obecnością zaszczycili nas : Wójt Gminy Widuchowa - Anna Kusy-Kłos, Sekretarz Urzędu Gminy - Andrzej Stachura, Dyrektor Zespołu Szkół w Widuchowej - Stanisław Domaradzki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Nina Nowak,Przedsztawiciele rady Rodziców - Barbara Łowicka, Inez Korba, Przedstawiciele Nadzoru Wodnego - Eugeniusz Stachera oraz Kamila Stachera - Szpyt, Radni Janusz Kulka oraz Marcin Łowicki, Pani Jadwiga Wełpa - jedna z najstarszych mieszkanek Widuchowej, Jolata Głód - przyjaciel przedszkola i właścicielka ogrodów kwiatowych, które odwiedzały dzieci,  Pani Renata Roman ze Świetlicy Wiejskiej,przedstawicielka Klubu Sportowego "Łabędź Widuchowa" - Izabela Karapulka,wielu rodziców i dzieci. Przez cały rok  dzieci przedszkolne odwiedzały ważne miejsca, instytucje, zakłady pracy,poznawały ważne osoby, ich zawody, stanowiska i dowiedziały się czym się zajmują. Ponadto przedszkolaki poznawały stare budynki, zabytki, czytały legendy i interesowały się historią regionu.Obserwowały przyrodę, florę i faunę, zachwycały się piekną okolicą.Wraz z rodzicami brały liczny udział w konkursach fotograficznym, plastycznym, plastyczno -technicznym wykonując makiety, recytatorskim. Rodzice i dzieci, sami redagowali wiersze o Widuchowe, wiersze te były recytowane również podczas festynu. Odbyliśmy też wiele spotkań dla przybliżenia historii Widuchowej oraz naszego przedszkola. Działania te rozwinęły większe przywiązanie do miejsca zamieszkania, rozbudziły uczucia patriotyczne, lokalne.Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak wygląda flaga Widuchowej, Herb, plan miasta i mapa konturowa. Dopełnieniem tych wszystkich działań były prezentacje wymyślonych tańców regionalnych oraz strojów. Panie, rodzice i dzieci bardzo zaangażowały się w proces tworzenia ubiorów, dobór muzyki i ćwiczenia układów tanecznych. Na tle pięknej dekoracji, przy pełnej widowni, dzieci z poszczególnych grup prezentowały swoje tańce. Oglądającym bardzo się podobało i wszyscy zebraliśmy gromkie brawa.Pani Wójt podziękowała dzieciom i zaprosiła nas na występy w tarkcie dużej lokalnej imprezy "Jarmarku Widuchowskiego". Tego dnia podwórko przedszkolne przemieliło się w Galerię Wystawową,gdzie prezentowaliśmy prace, wytwory  i eksponaty projektowe i konkursowe. Przygotowaliśmy też słodki poczęstunek,napoje, rodzice upekli ciasta, a nasze kuchnia podala specjalną zupę. Na finał tego miłego spotkania odbyliśmy świetną taneczną zabawę z kolorowymi balonami, Dziękujemy wszystkim, którzy realizowali z nami projekt edukacyjny oraz tym, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu festynu rodzinnego na jego zakończenie.

                                                                                                 Koordynatorzy imprezy: Bożena Korczyńska, Agnieszka Sacawa

Zapraszam do obejrzenia poniższej fotorelacji Kamili Grzybowskiej:

Album foto - Kamila Grzybowska  

www.przedszkolewiduchowa.edupage.org

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe