Wójt gminy ogłosiła konkurs na dyrektora komunalki. Nazwisko nowego dyrektora jeszcze w tym półroczu?

  • 09.06.2017, 17:25 (aktualizacja 09.06.2017, 18:14)
  • Piotr Waydyk
Wójt gminy ogłosiła konkurs na dyrektora komunalki. Nazwisko nowego dyrektora…
6 czerwca wójt Anna Kusy-Kłos ogłosiła konkurs na stanowisko Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej. Ogłoszenie konkursu jest pokłosiem odwołania z dnia na dzień poprzedniego dyrektora w dniu 9 maja br. Od 15 maja pełniącym obowiązki dyrektora jest tamtejszy pracownik Sławomir Mazurek. Zmiany w komunalce nabierają więc kolejnego przyspieszenia.

   O sprawie odwołania dyrektora ZGK pisałem już trzykrotnie pod:

Kulisy odwołania Dyrektora ZGK * Kolejny protokół Komisji Finansów i Gospodarki (z komentarzem)

Sławomir Mazurek pełniącym obowiązki dyrektora ZGK

Dyrektor ZGK w Widuchowej został odwołany dziś z funkcji

 Ciekawe w tym wszystkim jest to, że podczas ostatniej sesji ani radni, ani wójt w ogóle nie rozmawiali w tym temacie. Jak dotąd kwestie personalne zawsze dzieliły radnych na dwa obozy. Inaczej było tym razem, podobnie zresztą o innej głośnej ostatnio sprawie zerwania umowy z firmą Espana przez kierownika GOPS. Całość sprawozdania z ostatniej sesji znajdziesz pod  XX Sesja RG Widuchowa * Przebieg obrad punkt po punkcie.

  Ale wróćmy do konkursu. Już na pierwszy rzut oka widać, że wójt Anna Kusy-Kłos chce przed kandydatami na nowego szefa komunalki postawić bardzo wygórowane wymagania. Jakoś po przeczytaniu wszystkich kryteriów, trudno mi znaleźć w Gminie Widuchowa kogoś, kto spełniałby choć w części te wymagania. Więc nawet gdyby ktoś wygrał ten konkurs, musiałby pochodzić z zewnątrz gminy. Podobnie było w przypadku obsady dwóch wakatów w kluczowym referacie inwestycji i strategii i rozwoju w urzędzie. O tych zmianach w drugiej połowie ubiegłego roku pisałem szeroko w postach:

Urząd Gminy * Kolejne zmiany i roszady na stanowiskach urzędniczych. To jeszcze nie koniec

Praca w Urzędzie Gminy * Wójt organizuje konkurs na dwa stanowiska urzędnicze. Rozstrzygnięcie po 6 grudnia.

Urząd Gminy * Wkrótce zmiana na ważnym stanowsku urzędniczym. Dorota Koleda za Annę Sobczyńską

     Jak na razie ta strategia kadrowa przyjęta przez wójt przynosi wymierne korzyści. Przechodzą bez problemu kolejne projekty o dofinansowanie z zewnątrz na drogi. Nie było też żadnych problemów z tytułu łamania prawa o zamówieniach publicznych oraz z tytułu rozliczeń inwestycji, co było nagminne w poprzednich kadencjach. Ale to dopiero początek nawału pracy w dziedzinie inwestycji. Przed nami kolejne przetargi (oczyszczalnie, Bulwary Rybackie, droga w Marwicach). Nadchodzi więc nieuchronnie czas prawdy

     Jeśli chodzi o komunalkę tam zaniedbania sięgają kilku dekad, więc jeśli powiedzie się plan obsady personalnej i do naszej gminy trafi osoba o wysokich kompetencjach, stanie przed nią moc pracy (oczyszczalnia ścieków, cmentarze, wodociągi, wywóz nieczystości etc.). Problemem może się też stać organizacja wywozu odpadów stałych, gdyby gminie nagle przyszło samodzielnie zostać operatorem po wyjściu z ZGDO. To wymusi także - być może - zmiany właścicielskie, więc konieczność przekształcenia komunalki w spółkę. 

     Chętni na stanowisko mają teraz czas do dnia 19 czerwca 2017 roku do godz. 1300, aby złożyć swoją aplikację. O postępach w pracach konkursowych e-widuchowa.pl będzie informowac na bieżąco.

 

 

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe