Arkadiusz Śmiałkowski wytacza ciężkie działa wobec osób publicznych w Gminie Widuchowa (z moim komentarzem)

  • 04.06.2017, 22:05 (aktualizacja 04.06.2017, 23:39)
  • Piotr Waydyk
Arkadiusz Śmiałkowski wytacza ciężkie działa wobec osób publicznych w…
Wygląda na to, że Arkadiusz Śmiałkowski, niepełnosprawny mieszkaniec Gminy Widuchowa, który złożył kilka tygodni temu skargę na Kierownika GOPS w Widuchowej, po uznaniu jej przez Radę Gminy Widuchowa w dniu 29 maja za bezzasadną, nie składa broni i idzie na wojnę z osobami publicznymi. Dziś przesłał mi swoją opinię i prosił mnie, abym umieścił ją jeszcze dziś zanim odbędzie się jutro 5 czerwca 2017 r. o godz.11.00 w Urzędzie Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8 posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Widuchowa. Tematem tego posiedzenia będzie skarga na Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widuchowej oraz Radną Rady Gminy Widuchowa. Domyślam się, że autorem tej skargi jest Arkadiusz Śmiałkowski.

Oto treść oświadczenia Arkadiusza Śmiałkowskiego:

    Dnia O5.06.2017 o godz 11 odbędzie sie posiedzenie Komisji Rewizyjnej w temacie kolejnej skargi na Kier.GOPS oraz Radną A Malik. Dziwi mnie fakt ,ze posiedzenie zostanie utajnione, gdyż w tej sprawie jako skarżący nie mam nic do ukrycia, a skarga jest na tyle poważna ,ze powinna ujrzeć światło dzienne .

     Ostatnia skarga na Kier GOPS Marię Wożniak okazała się bezzasadna i takiego właśnie rozstrzygnięcia należało się spodziewać, znając działania naszej szanownej Komisji Rewizyjnej i ogromne zaangażowanie Przewodniczącego Kosmalskiego. Biegał, szukał, domagał się udostępnienia dokumentacji, a mimo to kiedy Komisja Rewizyjna sie zebrała ,to była nie przygotowana od podstaw, ale ważne ,że spotkanie płatne, wiec jako skarżący, który byłem obecny musiałem udostępniać dokumenty, o których istnieniu szanowna komisja nawet nie miała pojęcia. Tak przygotował się przewodniczący Kosmalski do rozpatrzenia złożonej skargi . Mijanka totalna bo jak tu swoich karac? . A tu kolejny kwiatek. 

     09.03.2017 do moich drzwi zapukała Pani Radna Malik i przedstawiając się poinformowała mnie, że jest stażystką w GOPS w Widuchowej oraz radną, zdziwił mnie ten fakt, gdyż wszystkie moje dane osobowe jak i chorobowe są w posiadaniu tylko jednego pracownika GOPS i co tu ma do szukania Pani Malik mimo tego, że była również Pani Piróg i Pani Jurkowska,  pracownice GOPS, to Pani Malik przejęła inicjatywę pozyskiwania wszelkich informacji na temat mojej choroby, mojej sytuacji itp ... Czy to jakaś kampania wyborcza? Tak to odebrałem ,gdyż z informacji Pani Malik wynikało ,że bardzo jej zależy na pomocy osobom niepełnosprawnym, co było zaskoczeniem, gdyż akurat my osoby niepełnosprawne w ostatnim czasie jesteśmy bardzo marginalizowani.

     Nie miałem pojęcia czy Pani Malik ma uprawnienia do takich wizyt i wyłudzania danych, jak również do pozyskiwania informacji na temat chorób oraz stanu faktycznego rodziny. Kilka moich pytań sie nasuwa. Kto dał zlecenie na takie wizyty? Czy jest umowa zatrudniająca Panią Malik?  Jaki jest zakres obowiązków stażysty GOPS ? Czy kierownik GOPS po koleżeńsku wysyła zatrudnia koleżanki?  Jaki związek mają Radni z Bani oraz Trzcińska z naszą Panią Kierownik GOPS?  Coś tu jest szyte grubymi nićmi i ja postaram się to wyjaśnić ... Należy również wziąć pod uwagę, że dziwnym trafem Pani Malik jest w Komisji Rewizyjnej, wiec chyba zostanie wykluczona w związku ze skargą, która dotyczy bezposrednio jej osoby. Zobaczymy jaki obrót nabierze sprawa, gdyż jako skarżący nie mogę być na posiedzeniu z powodu pobytu w szpitalu ( telefonicznie oraz pisemnie prosiłem przew. Hasiuk o zmiane terminu, lecz jest to niemożliwe ). Cel i powód oczywiście wiadomy, ale ustalono drugie spotkanie ( również płatne ) na 08.06,  wiec z pewnością zaszczycę szanowną Komisję swoją obecnością .Odczuwa się totalną olewkę zwykłego szarego obywatela. Ważne są tylko zajmowane stołki lecz jedno jest pewne, wyborcy dokonają odpowiedniej selekcji, gdyż to jak i co się dzieje z Radnymi naszej gminy to zasługuje na całkowite rozwiązanie, ale kto zrezyzgnuje z darmowej wpadadającej kasy za posiedzenia? Dlaczego projekt ryczałtu przepada w koszu? Dlaczego uchwała zmiany rozpatrywania skarg  tonie w koszu? Dla pewnej grupy w Radzie, jak również Przewodniczącemu, to nie po nosie, bo jak tu bez kontroli i nadzoru? Powstały dwa nagrania posiedzenia naszej Komisji Rewizyjnej ostatnio utajnionej w temacie skargi na Kier GOPS. Myśle, że jako skarżący powinienem je ujawnić, aby społeczeństwo konkretnie dowiedziało sie, na co idą nasze pieniądze i podatki .         

 ( wyrażam zgodę na publikację ujawnienie oraz  użycie moich danych osobowych )   

                                                                                                                                          Śmiałkowski Arkadiusz

Mój komentarz:

  Na wstępie od razu wyjaśniam, że oświadczenie  Arkadiusza Śmiałkowskiego jest tylko jego i tylko jego poglądem, pod którym zresztą miał odwagę się podpisać. W dobie internetowych hejterów, to rzadkie zjawisko. Poinformowałem go o konsekwencjach prawnych, jakie mogą go spotkać, w przypadku, gdyby ktoś z opisywanych osób publicznych poczuł się urażony i wystąpił na drogę postępowania cywilnego o naruszenie dóbr osobistych.

  Arkadiusz Śmiałkowski swoim oświadczeniem na pewno wsadza kij w przysłowiowe mrowisko. Lista zarzutów, jaką wystawia wobec osób publicznych, jest bardzo długa. I nie są to byle jakie zarzuty. Na pierwszy rzut oka mamy tu do czynienia z zarzutami dotykającymi paragrafów ustawy o ochronie danych osobowych, w tym dostępu do danych drażliwych osób do tego nieupoważnionych. Widoczny jest też wątek polityczny, w tym dotyczący wadliwego statutu i braku tranparentnego trybu rozpatrywania skarg obywateli na przedstawicieli władzy. Tu rodzi się pytanie, czy radna Malik, której to komisja samorządu i oświaty ma tworzyć nowy statut, przyspieszy prace nad nim, w tym trybem rozpatrywania skarg obywateli? Śmiem wątpić. Obecny statut świetnie nadaje się do zamiatania pod dywan, więc po co zmieniać, co świetnie funkcjonuje przy rozpatrywaniu kolejnych skarg. Kuriozalnie wygląda więc nowinka stosowana przez przewodniczącą Hasiuk, której to komisja rewizyjna  konsekwentnie wszystko utajnia. Pan Śmiałkowski wygląda mi jednak na desperata, więc nie zdziwię się, jeśli jego następną prośbą będzie udostępnienie nagrań, które - jak twierdzi - posiada. Nie widzę żadnych okoliczności łagodzących, żeby ich nie ujawnić, jeśli sam obywatel, którego dotyczy ochrona danych drażliwych, o to wnosi. Czy szykuje się zatem nasza gminna afera Watergate? Wkrótce okaże się.

      Jak z tego widać, jawność życia publicznego rodzi się u nas w ogromnych mękach. Z aspektu lansowanej jawności jednak najbardziej na razie podoba się nam kwestia utajnienia. Z tej możliwości najchętniej osoby publiczne dla osiągnięcia doraźnych celów politycznych korzystaliby całymi garściami. 

   Chętnie opublikuję oświadczenia osób, przede wszystkim  wymienionych z imienia i nazwiska w oświadczeniu Arkadiusza Śmiałkowskiego. Jestem do Państwa dyspozycji. Zapewne ciąg dalszy nastąpi.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
arkadiusz_smialkowski
arkadiusz_smialkowski 10.07.2017, 23:25
hej anonim ,nie widze problemu podaj w pełni swój problem ,tzn którą panią proponujesz sie zająć może jest o czym nie wiemy ,,,,,od tego własnie jest E-widuchowa to nasz świat i publiczni ludzie którzy żują z naszych pieniedzy daj znac
anonim
anonim 09.07.2017, 02:50
Ja to proponował bym sie zając Panią ...........
Widuchowa
Widuchowa 07.06.2017, 12:11
Złodzieje ......... wszystko nakręca
arkadiusz_smialkowski
arkadiusz_smialkowski 05.06.2017, 22:23
Szkoda ,że nie mogłem uczestniczyć w Posiedzeniu Komisji Rewizyjnej i przekazać relacji ale czwartek 08.06 2017 postaram się upupubliczni to śmieszne posiedzenie (płatne) z pieniedzy podatników .....tym czasem przekazuje do publikacji dwa nagrania z ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej ..w temacie skargi na kier GOPS .
Wójt gminy
Wójt gminy 07.06.2017, 12:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe