Sobieradz * Relacja z XXII Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP (kompletna relacja)

  • 04.06.2017, 10:28 (aktualizacja 04.06.2017, 15:17)
  • Piotr Waydyk
Sobieradz * Relacja z XXII Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP (kompletna relacja)
To było tradycyjne wielkie strażackie święto. Pogoda dopisała aż za dobrze, gdyż upał mocno doskwierał startującym druhom. Zawody odbyły sie tym razem na piękknie położonym wiejskim boisku sportowym w Sobieradzu Gmina Gryfino. Tym razem zjechało aż 12 reprezentacji męskich z jednostek OSP z czterech gmin powiatu gryfińskiego (Banie, Gryfino, Stare Czarnowo i Widuchowa). Ponadto wystartowała jedna polska poza konkursem (OSP Śmierdnica) oraz trzy jednostki niemieckie (Tantow, Casekow, Hohenselchow) .

      Tradycyjnie też zawody sportowo-pożarnicze składały się z dwuboju, sztafety sprawnościowej oraz tzw. ćwiczenia bojowego. Jednak nie rywalizacja sportowa w tym układzie  była najważniejsza, lecz sama gotowość do startu. A ten zależał nie tylko od sprawności fizycznej i wyćwiczonych umiejętności, ale także od sprzętu i szczęścia. Tak jak w każdej codziennej akcji liczyło się działanie zespołowe. Humory dopisywały niemal wszystkim, a tylko wyjątki z obecnych z wyników rywalizacji sportowej uczyniły najważniejszym przesłaniem z zawodów. Oczywiście miło jest być pierwszym w rywalizacji sportowej, ale najważniejsza jest atmosfera w ekipie i dobre relacje z druhami z sąsiednich jednostek. W przyszłości jeszcze nieraz przyjdzie się ze sobą wzajemnie wspierać, bo w gaszeniu pożaru i pomaganiu ludziom nie chodzi o to, kto więcej ugasi i pomoże, ale to, żeby robić to skutecznie w ramach jednej jednostki lub przy większym zagrożeniu całej grupy jednostek. I właśnie takie spotkania służą wzajemnemu poznaniu.

      Zawodom chyba po raz pierwszy w historii przyglądało się aż dwóch członków ścisłego  Prezydium Zarządu szczebla powiatowego i wojewódzkiego, wiceprezes Paweł Trzaskoś oraz sekretarz wójt Anna Kusy-Kłos. To pokłosie ostatniej kampanii wyborczej w OSP (czyt. Wójt Anna Kusy-Kłos skretarzem Zarządu Wojewódzkiego Z OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego).

     Tym razem strażacy z Gminy Widuchowa stawili się w liczbie dwóch jednostek. W ramach naszej gminy w rywalizacji sportowej najlepiej tym razem wypadła Widuchowa przed  Krzywinem. W całej rywalizacji nasze drużyny uplasowały sie w środku stawki, Widuchowa na 7, a Krzywin na 8 miejscu.

     Dokładny przebieg zawodów zobaczysz na niemal 25-minutowym filmie, który będzie dostępny wkrótce. Zobaczysz tam m.in. odprawę sędziowską, otwarcie zawodów, starty naszych ekip z Krzywina i Widuchowej, uroczyste wręczenie nagród, w tym przyjęcie OSP Wełtyń w skłąd krajowego systemu JRG oraz wodny chrzest nowych członków OSP Widuchowa.

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ogniczanin????
Ogniczanin???? 04.06.2017, 21:58
Szkoda ,że nas Ognicy zabrakło , chyba pierwszy raz . No cóż większość "miedzą"

Pozostałe