Sobieradz * Relacja z XXII Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP (kompletna relacja)

  • 04.06.2017, 10:28 (aktualizacja 04.06.2017, 15:17)
  • Piotr Waydyk
Sobieradz * Relacja z XXII Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych…
To było tradycyjne wielkie strażackie święto. Pogoda dopisała aż za dobrze, gdyż upał mocno doskwierał startującym druhom. Zawody odbyły sie tym razem na piękknie położonym wiejskim boisku sportowym w Sobieradzu Gmina Gryfino. Tym razem zjechało aż 12 reprezentacji męskich z jednostek OSP z czterech gmin powiatu gryfińskiego (Banie, Gryfino, Stare Czarnowo i Widuchowa). Ponadto wystartowała jedna polska poza konkursem (OSP Śmierdnica) oraz trzy jednostki niemieckie (Tantow, Casekow, Hohenselchow) .

      Tradycyjnie też zawody sportowo-pożarnicze składały się z dwuboju, sztafety sprawnościowej oraz tzw. ćwiczenia bojowego. Jednak nie rywalizacja sportowa w tym układzie  była najważniejsza, lecz sama gotowość do startu. A ten zależał nie tylko od sprawności fizycznej i wyćwiczonych umiejętności, ale także od sprzętu i szczęścia. Tak jak w każdej codziennej akcji liczyło się działanie zespołowe. Humory dopisywały niemal wszystkim, a tylko wyjątki z obecnych z wyników rywalizacji sportowej uczyniły najważniejszym przesłaniem z zawodów. Oczywiście miło jest być pierwszym w rywalizacji sportowej, ale najważniejsza jest atmosfera w ekipie i dobre relacje z druhami z sąsiednich jednostek. W przyszłości jeszcze nieraz przyjdzie się ze sobą wzajemnie wspierać, bo w gaszeniu pożaru i pomaganiu ludziom nie chodzi o to, kto więcej ugasi i pomoże, ale to, żeby robić to skutecznie w ramach jednej jednostki lub przy większym zagrożeniu całej grupy jednostek. I właśnie takie spotkania służą wzajemnemu poznaniu.

      Zawodom chyba po raz pierwszy w historii przyglądało się aż dwóch członków ścisłego  Prezydium Zarządu szczebla powiatowego i wojewódzkiego, wiceprezes Paweł Trzaskoś oraz sekretarz wójt Anna Kusy-Kłos. To pokłosie ostatniej kampanii wyborczej w OSP (czyt. Wójt Anna Kusy-Kłos skretarzem Zarządu Wojewódzkiego Z OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego).

     Tym razem strażacy z Gminy Widuchowa stawili się w liczbie dwóch jednostek. W ramach naszej gminy w rywalizacji sportowej najlepiej tym razem wypadła Widuchowa przed  Krzywinem. W całej rywalizacji nasze drużyny uplasowały sie w środku stawki, Widuchowa na 7, a Krzywin na 8 miejscu.

     Dokładny przebieg zawodów zobaczysz na niemal 25-minutowym filmie, który będzie dostępny wkrótce. Zobaczysz tam m.in. odprawę sędziowską, otwarcie zawodów, starty naszych ekip z Krzywina i Widuchowej, uroczyste wręczenie nagród, w tym przyjęcie OSP Wełtyń w skłąd krajowego systemu JRG oraz wodny chrzest nowych członków OSP Widuchowa.

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ogniczanin????
Ogniczanin???? 04.06.2017, 21:58
Szkoda ,że nas Ognicy zabrakło , chyba pierwszy raz . No cóż większość "miedzą"

Pozostałe