Rynica * Skutki nawałnicy i silnych wiatrów. Druhowie z Krzywina misieli użyć podnośnika z PSP Gryfino

  • 31.05.2017, 20:41 (aktualizacja 01.06.2017, 04:05)
  • Piotr Waydyk
Rynica * Skutki nawałnicy i silnych wiatrów. Druhowie z Krzywina misieli… czytelnik z Rynicy
Aura od wczoraj nie rozpieszcza. Wczoraj nawałnica, a dziś mocne pomuchy wiatru, powaliły wiele drzew i konarów. W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa wzywana jest sraż pożarna. Wczoraj np. druhowie z OSP Krzywin usuwali 3 powalone buki z "krajówki", które zawisły na linii energetycznej. Dziś nagłej interwencji wymagał zwisający konar kasztanowca w centrum Rynicy. Zaistniała konieczość wezwania wsparcia wozu z podnośnikiem z PSP Gryfino.

    Tam gdzie istnieje bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w pierwszym rzędzie działa straż. Niewszędzie dociera ona na czas lub lokalne zniszczenia spadają w herarchii potrzeb na dalszy plan i wtedy, tam gdzie można, mieszkańcy sami czynia porządki lub pomagają sobie wzajemnie usuwając we włąsnym zakresie skutki nawałnicy. Tak było na przykład dziś w Krzywinie obok muru plebanii w Krzywinie, gdzie wichura powaliła starego i spróchniałego kasztanowca. Ponadto w wielu miejscach ludzie uwijali się na swoich posesjach i usuwali skutki wczorajszej nawałnicy i dzisiejszych podmuchów wiatru. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anonim
Anonim 01.06.2017, 19:00
No to była bardzo silna nawałnica

Pozostałe