Pyrzyce * Wczoraj wójt Anna Kusy-Kłos podpisała dwie kluczowe umowy z Marszałkiem Województwa

  • 31.05.2017, 19:03 (aktualizacja 31.05.2017, 19:32)
  • Piotr Waydyk
Pyrzyce * Wczoraj wójt Anna Kusy-Kłos podpisała dwie kluczowe umowy z…
W dniu wczorajszym tj. 30 maja w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos podpisała dwie umowy z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie planowanych przedsięwzięć. W imieniu województwa umowy podpisał Wicemarszałek Jarosław Rzepa i członek zarządu Ryszard Mićko.

   Rzecz dotyczy projektów „Przebudowa drogi przez m. Marwice o dł. 1,0 km”, gdzie przewidywany koszt realizacji zadania to 445 745,48 zł, z czego dofinansowanie 62 850,35 zł. oraz „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Widuchowa oraz wyposażenie stacji uzdatniania wody w Krzywinie”. gdzie przewidywany całkowity koszt realizacji zadania to 615 033,34 zł,  z czego dofinansowanie 318 167,00 zł.

   W tej chwili Gmina Widuchowa jest na etapie realizacji jeszcze jednej inwestycji związanej  z przebudową Bulwarów Rybackich w Widuchowej. Wszystkie trzy mają już podpisane umowy z instytucją wdrażającą, jaką jest samorząd wiojewództwa, mają zapewniony tzw. montaż finansowy, są ujęte w budżecie gminy  i mają termin realizacji jeszcze w tym roku. Kolejnym etapem będzie rozpisanie przetargu, który zapewne nastąpi w najbliższych tygodniach. 

Na koniec informacja o największej inwestycji w tej kadencji samorządu gminnego:

Bulwary Rybackie (I etap) - inwestycja warta około 1,8 mln. PLN otrzymała w tym roku dofinansowanie wysokości 63 % z tzw. PROW-u, jeszcze w tym roku może zostać ogłoszony przetarg na wykonanie, a same roboty będą musiały się rozpocząć najpóźniej w 2017 roku i zakończyć w 2018 roku; drugi etap ruszy później z drugiego naboru Interreg V przy 85% dofinansowaniu (czytaj też w ),

   

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzywin
Krzywin 01.06.2017, 12:56
Złodzieje i oszuści z ....................... na czele

Pozostałe