XX Sesja RG Widuchowa * Czy radni dofinansują drogę w Marwicach? Ile udało się uzbierać dla pogorzelców z Krzywina?

  • 26.05.2017, 05:22 (aktualizacja 26.05.2017, 06:16)
  • Piotr Waydyk
XX Sesja RG Widuchowa * Czy radni dofinansują drogę w Marwicach? Ile udało… archiwum e-widuchowa.pl
Jednym z tradycyjnie najważniejszych punktów kolejnych sesji są zmiany w budżecie gminy. I tym razem będzie podobnie. Najważniejszym punktem zmian jest oczywiście remont drogi w Marwicach, która niedawno otrzymała wstęone dofinansowanie Marszałka Woj. Zachodniomorskiego w wysokości 69 tys. PLN. Włącza się także do budżetu kwotę oficjalnej zbiórki na rzecz niedawnych pogorzelców z Krzywina w kwocie 26 tys. PLN. To nadal niewielka kwota w porównaniu z tym co rodzina straciła w pożarze. Oczywiście też niejedyna.

     Warto w tym miejscu dodać, że wójt i skarbnik proponują przeprowadzić remont drogi przez Marwice z oszczędności budżetowych oraz poprzez zwiększenie deficytu budżetowego na 2017 rok o kwotę 373 tys. PLN. Łączne przychody budżetu z tytułu emisji papierów wartościowych (1 mln. 440 tys.PLN) oraz z tytułu zwiekszenia deficytu (nieco ponad 1 mln.PLN) przekroczy 2,5 mln. PLN. To spore obciążęnie dla zadłużonej przez poprzednika  w ubiegłych latach gminy, ale niezbędne do prowadzenia tylu inwestycji naraz z dofinansowaniem zewnętrznym. Z tych środków mają być sfinansowane inwestycje, poza wspomnianą drogą w Marwicach, przebudowa Bulwarów Rybackich w Widuchowej, budowa oczyszczalni przydomowch oraz projekt nowej oczyszczalni ścieków w Widuchowej. Koncepcja ta trudno, aby nie uzyskała wsparcia większości w radzie. Inne rozwiązanie byłoby niespodzianką. Jest to jedyna droga do prowadzenia inwestycji przy tak wielkim zadłużeniu gminy przez poprzednią władzę samorządową.

      Następnymi etapami na drodze realizacji inwestycji w Marwicach będa podpisanie umowy z marszałkiem oraz rozpisanie przetargu. Oba te elementy układanki proceduralnej powinny nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. E-Widuchowa będzie informować na bieżąco o kolejnych etapach.

      O inwestycji w Marwicach szeroko pisałem pod Marwice * Przebudowa drogi przez miejscowość dofinansowana przez Marszałka (z komentarzem)

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe