XX Sesja RG Widuchowa * W poniedziałek zbiorą się radni. Porządek obrad

  • 25.05.2017, 20:24 (aktualizacja 25.05.2017, 21:10)
  • Piotr Waydyk
XX Sesja RG Widuchowa * W poniedziałek zbiorą się radni. Porządek obrad
XX Sesję RG Widuchowa poprzedziło wspólne posiedzenie komisji, które odbyło się dziś o godz.11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Widuchowej. Oczywiście tematem było opiniowanie projektów uchwał. Wspólne posiedzenie komisji przebiegło spokojnie. Większość projektów uchwał uzyskało akceptacje radnych. W sprawie diet radnych jak zwykle wystąpił podział radnych na dwa obozy. Wygląda też na to, że droga w Marwicach nie będzie przedmiotem sporu w momencie uchwalania zmian w budżecie. Prosze także zwrócić uwagę, że porządek obrad ma zupełnie nową "ramówkę", która przypomina rewolucję. Zapewne na sesji dowiemy się czegoś nowego w tej sprawie.

Porządek obrad:

1. Otwarcie XX Sesji Rady Gminy.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu z XIX Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie od 27 marca 2017 r. do 29 maja 2017 r. wraz z informacją o wykonaniu uchwał rady.
6. Informacja Przewodniczącego Rady o przebiegu pracy Rady w okresie międzysesyjnym.
7. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
8. Interpelacje radnych.
9. Zapytania radnych.
10. Wolne wnioski.

Podjęcie uchwał:

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie Karty Samorządności.
12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Widuchowa.
13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy na rok 2017.
14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.
15. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie rocznego planu pracy Komisji Samorządu i Oświaty  na rok 2017.
16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych przysługujących radnym i sołtysom.
17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie skargi dotyczącej działalności Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widuchowej.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
arkadiusz_smialkowski
arkadiusz_smialkowski 30.05.2017, 21:57
Komisja Rewizyjna --żenada śmiech na sali Skarga na kierownika GOPS bezzasadna ....szczęśliwym trafem sa nagrania z posiedzeń Komisji za co on biorą diety ...czy mieszkańcy są tak ślepi? Komisja Rewizyjna nawet nazwa dla .....jest za poważna , obecnie w toku jest kolejna skarga na Kierownika GOPS oraz Radną Malikciekawe ja z tego przekrętu wybrnie szanowna komisja --ile razy się zbierze ? a jak wiadomo w tym przypadku to juz chyba Prokurator sie zainteresuje tematem juz ja się postaram aby skargi były zasadne .....

Pozostałe