Zmarł dziś Zbigniew Wodecki, gość 10. edycji Festiwalu EYE w Widuchowej

  • 22.05.2017, 16:30 (aktualizacja 22.05.2017, 16:37)
  • Piotr Waydyk
Zmarł dziś Zbigniew Wodecki, gość 10. edycji Festiwalu EYE w Widuchowej…
Dziś 22 maja 2017 zmarł wybitny muzyk Zbigniew Wodecki. Miał 67 lat. Wodecki trafił do szpitala z powodu problemów z sercem. Przeszedł operację wszczepienia bajpasów, po której nastąpiły komplikacje. W ich wyniku Wodecki doznał udaru. Niestety nie udało się go uratować. Rozmawiałem od razu Pawłem Wróblem, organizatorem festiwalu. Był akurat w trakcie szykowania materiału. Wkrótce Paweł też zabierze głos. Udział Zbigniewa Wodeckiego podczas Jubileuszu EYE był jednym jednym z największych wydarzeń kulturalnych w Gminie Widuchowa w ostatnich kilkunastu latach.

   Zbigniew Wodecji urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie, z którym był związany przez całe swoje życie. W trakcie ponad 40-letniej pracy artystycznej współpracował m.in. z Piwnicą Pod Baranami, grupą Anawa, Ewą Demarczyk czy ostatnio zespołem Mitch&Mitch. 
Wydał 11 płyt. Grał na skrzypcach, trąbce i fortepianie. Jego największe przeboje to "Chałupy Welcome to”, "Zacznij od Bacha” czy "Pszczółka Maja”. Prywatnie był mężem Krystyny i ojcem trójki dzieci, Joanny, Katarzyny i Pawła. To wielka strata dla polskiej sceny muzycznej.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe