Żelechowo * Policja nie będzie wyciągać żadnych konsekwencji wobec kogokolwiek (z komentarzem)

  • 22.05.2017, 11:18 (aktualizacja 22.05.2017, 13:23)
  • Piotr Waydyk
Żelechowo * Policja nie będzie wyciągać żadnych konsekwencji wobec kogokolwiek…
Wczoraj w Żelechowie miała miejsce spora akcja poszukiwawcza zaginionego mężczyzny. W sumie akcja powiodła się, bo poszukiwany odnalazł się cały i zdrowy. Jako że użyto sporych sił policji i straży pożarnych niejako z urzędu wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające. Właśnie się ono zakończyło. Policja nie postawi wobec nikogo żadnych zarzutów. Jej zdaniem nastąpiło realne zagrożenie życia ludzkiego i podjęte działania były współmierne do zagrożenia.

O wczorajszym zdarzeniu pisałem w artukule Żelechowo * Mężczyzna sam się odnalazł i jest już w domu. Akcję przerwano.

   Komentarz:

     W świetle zaistniałych faktów tłumaczenie policji jest jak najbardziej słuszne. Wszelkie okoliczności wczorajszego zdarzenia na to wskazywały. Co prawda - nie potwierdzili, ale też nie zdemontowali pogłoski, o znalezieniu listu pożegnalnego napisanego przez zaginionego. O tym liście mówili wszyscy świadkowie zdarzenia. Ja chciałbym jeszcze tylko zaznaczyć, że całe zdarzenie odbyło się pod pewną historyczną i społeczną  presją. Otóż, w ciągu ostatnich miesięcy i lat mieliśmy do czynienia z kilkoma przypadkami śmierci samobójczych, w tym 4 przypadków znanych mi  z miejscowości Żelechowo. Zagrożenie było więc realne i nie był to żaden głupi żart lecz kompletna nieświadomość następstw i konsekwencji swojego nieprzemyślanego czynu, który powstał pod impulsem chwili. Dobrą widomością dla nas wszystkich jest to, że wszelkie służby mundurowe postawione na baczność gotowe były ratować życie ludzkie zgodnie z dostępnymi procedurami i środkami. To budujące. Mniej budująca jest swoista moda na pomysł odbierania sobie życia. Niech wszyscy potencjalni naśladowcy  i desperaci wyobrażą sobie jaki to negatywny ma wpływ na dzieci i ich przepełnione wrażliwością i szczerością postrzeganie świata. One też lubią bawić się w dorosłych, a jako nauczyciel i wychowawca obserwuję pewne negatywne strony wielu ostatnich podobnych zdarzeń z udziałem przepojonych rezygnacją do życia dorosłych. Niech to będzie skuteczny hamulec dla potencjalnych naśladowców. 

      W powyższym komentarzu zawarłem tylko swoje poglądy. Nie trzeba się z nimi zgadazać. Można mieć wyrobiony własny, zgoła odmienny. Jęśli chcesz się nim podzielić, zapraszam dom przesłąnia swojej opinii. Dla hejterów mam nieodmiennie jedną wiadomość. Wasze komentarze mogą być moderowane przed zaakceptowaniem do publikacji. Podpisane teksty rzuce w całości bez zmian.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lazmajl
lazmajl 24.05.2017, 08:25
Całe szczęście, że ten człowiek został odnaleziony. Służby nie mogą zbagatelizować żadnej sprawy. Tak samo powinno się ganiać oszustów sprzedających podróbki leków na odchudzanie. Jedynym sposobem na schudnięcie jest dieta, aktywność fizyczna i oczyszczanie (więcej tutaj: http://czysta-watroba.pl, a nie jakieś tabletki cud).

Pozostałe