Wiosenne prace na drogach. Wojewódzka połatana

  • 22.05.2017, 06:51 (aktualizacja 22.05.2017, 07:35)
  • Piotr Waydyk
Wiosenne prace na drogach. Wojewódzka połatana
 Wiosna nadeszła i nasi drogowcy ruszyli na drogi w celu połatania pozimowych dziur w jezdni. Najszybciej uczyniła to tradycyjnie „krajówka”, a po niej „wojewódzka”. Powyższe zdjęcie pochodzi z wtorku w Krzywinie, gdzie największe dziury tradycyjnie uwidaczniają się na starym odcinku między Kłodowem i Krzywinem oraz na ul. Widuchowskiej.

  Ta metoda łatania dziur zwana jest "na ciepło". Stusuje się w niej emulsję asfaltową wraz domieszką gryzu. Jaką metodą łatane są dziury to zależy głównie od włąścieciela drogi. Im bogatszy tym metoda jest inna. Na drodze krajowej nr 31 najczęściej stosuje się kompleksowa naprawę, czyli wycinanie i oczyszczanie każdej dziury i następnie pokrycie jej warstwą emulsji. Na wojewódzkiej i powiatówkach stosuje się metodę na ciepło, a na gminnych często  metodę "na zimno, która jest najtańsza i jednocześnie najmniej trwałą.

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe