Sytuacja jest kuriozalna. Dwie firmy dostarczają wyżywienie do szkół ( z komentarzem i nową ankietą)

  • 18.05.2017, 13:05 (aktualizacja 19.05.2017, 14:54)
  • Piotr Waydyk
Sytuacja jest kuriozalna. Dwie firmy dostarczają wyżywienie do szkół (… screen z funpage'a Espana S.C.
Nie słabnie zamieszanie związane z wypowiedzeniem przez GOPS w Widuchowej umowy na dostarczanie wyżywienia do szkół. Obserwujemy od wtorku sytuację, jak dwie firmy równolegle dostarczają swoje produkty. Dzieci po zmianie korzystają z usług firmy Bogusława Krawczyka, który serwuje posiłki w opakowaniach jednorazowych. Dotychczasowa firma też przywozi swoje posiłki, ale nie są one wydawane dzieciom.

   O ile w Widuchowej nie dochodzi do żadnych scen gorszących, nie licujących z powagą placówki oświatowej, o tyle w Krzywinie były operator w czwartek próbował blokować dostęp nowemu. Doszło do scen gorszących na oczach pracowników szkoły. Wezwana została nawet policja.

    Komentarz:

   Po ostatnim moim artykule (czyt. GOPS Widuchowa zerwał umowę na dożywianie dzieci (komentarz) rozdzwoniły się do mnie telefony, pojawiły sie mejle oraz zaliczyłęm kilka kontaktów indywidualnych. Zdecydowana większość to kontakty anonimowe, a jeśli ktoś przedstawiał się z imienia i nazwiska, to najczęściej prosił o zachowanie anonimowości. Informacje dotyczyły oczywiście tematu zerwania umowy przez GOPS z firmą-operatorem dożywiania. Dzwonili byli pracownicy, kontrahenci oraz rodzice dzieci korzystających z dobrodziejstwa dożywiania w naszych szkołach. Jakiż więc obraz wyjawił się z przeprowadzonych rozmów? Otóż przewijał się głównie strach. Ogromna obawa, tudzież trauma ze wspólnych przeżyć, przebieg i historia procesów sądowych o zapłatę za dostawy, bezsilność, płacz. Tych historii nie przytoczę. Też mam obawy....

    Publicznie się tylko zapytam, bo tu obaw już nie posiadam, czy nasi radni, szczególnie ci z "ulubionej" przeze mnie komisji rewizyjnej sprawdzą i podadzą publicznie odpowiedź na pytanie, która firma była głównym operatorem obsługi wyżywienia podczas Jarmarku Widuchowskiego do 2014 roku, w tym ukrytego dla zwykłych śmiertelników "stołu" dla VIP-ów?

     Ciekawią mnie też powiązania i układy towarzyskie niektórych naszych lokalnych polityków z przedsiębiorcami od zbiorowego żywienia. Firma na swoim funpage'u chwali się m.in. sponsorowaniem strojów dla GUKS-u Widuchowa, które używane są obecnie przez szkołę na zawodach szkolnych. To chwalebne, jeśli przedsiębiorcy budując swój wizerunek na rynku lokalnym, uczestniczą aktywnie w sponsorowaniu tego typu inicjatyw. Tylko przyklasnąć. Świetnie, że stroje są wykorzystywane nadal i że młodzież odnosi w nich sukcesy sportowe. Ale rodzą się w tym konkretnym przypadku pytania, które zadawali mi czytelnicy, czy za sponsoring tych strojów przypadkiem nie zapłacili  kontrahenci z nieopłaconymi fakturami za dostawy i pracownicy, którym firma zalegała bądź nadal zalega z wypłatami? Nie będę już pastwić się nad Przewodniczącym Bogdanem Kosmalskim i nie napiszę, że był jedynym w historii Prezesem Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Widuchowej, który zawiesił działalność w 2014 roku. Zawsze przecież może dziś oświadczyć, że nic nie wiedział o wątpliwej reputacji firmy. Kto zatem sponsorował tak naprawdę działaność GUKS-u? Firma czy ci wszyscy nabici w butelkę?

      I proszę teraz o społęczną empatię dla mnie, gdyż musiałem wysłuchiwać wszystkich tych żalów skrzywdzonych ludzi oraz byłem mimowolnym świadkiem gorszących zajść przed szkołą w Krzywinie. Proszę o wsparcie w postaci lajków, komentarzy, udziału w załączonej ankiecie etc.. Może się mylę w ocenie sytuacji? Niezwykle pożądana w takich sytuacjach jest postawa społecznej asertywności, aby skrzywdzeni ludzie przestali się po prostu bać oraz otwarcie zaczęli mówić o swojej krzywdzie.

      I na koniec jeszcze jedna uwaga. Czy sprawa znajdzie swój finał na ścieżce prawnej? Oby! Niech sądy rozstrzygają wszelkie spory ludzi dorosłych. Oszczędźmy dzieciom tej "dziecinady" tzw. ludzi dorosłych. Jeśli zawodzą  monity, zalecenia, ponaglenia, pouczenia, wnioski pokontrolne, to niech najpierw pojawią się mediatorzy, zawierane będa ugody i porozumienia, a jeśli już nie da rady, niech zapadają wyroki... Jakoś na siłowe rozwiązania w cywilizowanym świecie powinno brakować miejsca...

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
arkadiusz_smialkowski
arkadiusz_smialkowski 30.05.2017, 22:03
Kolejna troska Kierownika GOPS ....oszczędza na wszystkim i wszystkich na kalekach i na dzieciach ...PORA ABY WYJAŚNIĆ CO ŁĄCZY KIER. GOPS z miejscowością Banie Trzcińsko i kilka innych szczególnie należy się przyjżeć środowisku bo widac potrzebna jest tu DOBRA ZMIANA I TO NA JUŻ.

Pozostałe