Sławomir Mazurek pełniącym obowiązki dyrektora ZGK

  • 16.05.2017, 11:46 (aktualizacja 16.05.2017, 23:09)
  • Piotr Waydyk
Sławomir Mazurek pełniącym obowiązki dyrektora ZGK archiwum e-widuchowa.pl
Z dniem wczorajszym wójt Anna Kusy-Kłos powierzyła swoim zarządzeniem nr 376/2017 pełnienie obowiązków Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Widuchowej Sławomirowi Mazurkowi, wieloletniemu pracownikowi tej firmy. Zarządzenie mówi o udzielonym pełnomocnictwie, które nie wybiega poza zwykłe bieżące kierownanie zakładem pracy do dnia 14 sierpnia 2017 roku, a więc na okres 3 miesięcy. Tę formę stosuje się w przypadku rychłego ogłoszenia postępowania konkursowego. Na funkcję pełniącego obowiązki wójt mogła powołać kogoś spośród swoich pracowników, natomiast w konkursie na dyrektora będa mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy spełniać będą warunki przedstawione w postępowaniu konkursowym. Na pewno jednym z takich wymagań będzie posiadanie odpowiedniego dla specyfiki zakłądu wyższego wykształcenia technicznego. Trudno więc oczekiwać, aby Dyrektorem ZGK z konkursu miałby zostać ktoś z obecnej załogi.

    Sławomir Mazurek jest pracownikiem Zakłądu Komunalnego w Widuchowej od 1993 roku. Zna więc problemy zakładu od podszewki. Jego miejsce pracy znajduje się na oczysczalni ścieków w Widuchowej. Na co dzień mieszka w Lubiczu, gdzie od kilku kadencji pełni funkcję sołtysa. 

       Powołanie na P.O. Dyrektora ZGK Sławomira Mazurka jest następstwem ubiegłotygodniowego odwołania ze stanowiska Dyrektora ZGK Andrzeja Nercia, który obecnie znajduje się na wcześniej planowanym urlopie wypoczynkowym. O odwołaniu napisałem w artkule Dyrektor ZGK w Widuchowej został odwołany dziś z funkcji

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe