Sławomir Mazurek pełniącym obowiązki dyrektora ZGK

  • 16.05.2017, 11:46 (aktualizacja 16.05.2017 23:09)
  • Piotr Waydyk
Sławomir Mazurek pełniącym obowiązki dyrektora ZGK archiwum e-widuchowa.pl
Z dniem wczorajszym wójt Anna Kusy-Kłos powierzyła swoim zarządzeniem nr 376/2017 pełnienie obowiązków Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Widuchowej Sławomirowi Mazurkowi, wieloletniemu pracownikowi tej firmy. Zarządzenie mówi o udzielonym pełnomocnictwie, które nie wybiega poza zwykłe bieżące kierownanie zakładem pracy do dnia 14 sierpnia 2017 roku, a więc na okres 3 miesięcy. Tę formę stosuje się w przypadku rychłego ogłoszenia postępowania konkursowego. Na funkcję pełniącego obowiązki wójt mogła powołać kogoś spośród swoich pracowników, natomiast w konkursie na dyrektora będa mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy spełniać będą warunki przedstawione w postępowaniu konkursowym. Na pewno jednym z takich wymagań będzie posiadanie odpowiedniego dla specyfiki zakłądu wyższego wykształcenia technicznego. Trudno więc oczekiwać, aby Dyrektorem ZGK z konkursu miałby zostać ktoś z obecnej załogi.

    Sławomir Mazurek jest pracownikiem Zakłądu Komunalnego w Widuchowej od 1993 roku. Zna więc problemy zakładu od podszewki. Jego miejsce pracy znajduje się na oczysczalni ścieków w Widuchowej. Na co dzień mieszka w Lubiczu, gdzie od kilku kadencji pełni funkcję sołtysa. 

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

       Powołanie na P.O. Dyrektora ZGK Sławomira Mazurka jest następstwem ubiegłotygodniowego odwołania ze stanowiska Dyrektora ZGK Andrzeja Nercia, który obecnie znajduje się na wcześniej planowanym urlopie wypoczynkowym. O odwołaniu napisałem w artkule Dyrektor ZGK w Widuchowej został odwołany dziś z funkcji

Piotr Waydyk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe