Komisja Rewizyjna utajniła swoje obrady w sprawie skargi na kierownika GOPS (mój komentarz)

  • 15.05.2017, 08:30 (aktualizacja 15.05.2017, 10:54)
  • Piotr Waydyk
Komisja Rewizyjna utajniła swoje obrady w sprawie skargi na kierownika…
Ponownie na czoło wybija się komisja rewizyjna, która dziś drugi raz spotka się o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Widuchowa w celu rozpatrzenia skargi na kierownika GOPS. Poprzednie posiedzenie odbyło się w ubiegłym tygodniu. Z informacji, do jakich udało mi się dotrzeć, wynika, że komisja rewizyjna utajniła swoje obrady. To pierwszy tego typu przypadek w historii naszego lokalnego parlamentu. Sam ten fakt wskazuje, że sprawa musi być poważna. Z takich obrad może być wyproszony nawet wójt, nie wspominając już o innych pracownikach samorządowych oraz osobach postronnych.

   Komentarz:

   Wcześniej, chociażby w roku ubiegłym, komisja rewizyjna rozpatrywałą już skargi obywateli na kierowników jednostek organizacyjnych, a w poprzedniej kadencji na wójta. Nigdy jednak te obrady nie były utajniane. Z rozpatrywania poprzednich skarg przeprowadziłem obszerne relacje, w tym wideo. Dziwi mnie niejako, że teraz jest inaczej. Jedyną podstawą do utajnienia obrad jest ustawa o ochronie danych osobowych, co czyni się tylko i wyłącznie w interesie skarżącego. Uprzedzam, że bacznie będę się przyglądać tej sprawie krok po kroku, gdyż interpretacja tych przepisów jest co najmniej dziwna w wykonaniu naszych przedstawicieli w radzie. Czy nie jest przypadkiem tak, że skarga ma wymiar polityczny i cała maskarada z utajnieniem służy właśnie celowi zamiatania pod dywan? Takież mogą rodzić się przecież pytania. Oczywiście nikt dziś nie zna poza członkami tegoż gremium zawartości merytorycznej tejże skargi. Być może też nigdy nie poznamy, o co tak naprawdę tam chodziło. Oficjalny przekaż płynący z komisji może tradycyjnie brzemieć "bezzasadna". Wtedy o jej zasadności rozstrzygnie arytmetyka głosów w samej radzie, a ta dotąd nie pozostawiałą złudzeń, kto ma większość w tej kadencji, zwłąszcza gdy idzie o personalne głosowania polityczne. Może więc sam obywatel, który się skarży uchyli rąbka tajemnicy?  Gdyby tak się stało, wtedy już żadne przepisy nie uchronią "tajności" postępowania. Pamiętajmy, że taki obywatel, kimkolwiek by nim nie był, ma prawo zwrócić się najpierw do mediów. Wtedy rzekoma tajność zarządzona przez członków komisji rewizyjnej nie miałyby żadnych podstaw. Jej złożoność wręcz mogłaby ściągnąć media różnorakiego autoramentu i uczynić z obrad komisji coś w rodzaju "sejmowej komisji śledczej". No chyba, że ze skarżącego nasza szanowna komisja chciałaby uczynić agresora wobec bogu ducha winnego przedstawiciela władzy? Takiego scenariusza nie wykluczam. Radne Hasiuk i Malik nieraz udowodniły swoją "bezstroność" i jak "żony cezarów" pozostają poza wszelkim podejrzeniem. A co na ten kolejny kabaret w komisji rewizyjnej powie sam przewodniczacy Kosmalski? Że ma zdanie odmienne od koleżanek? Na to bym nie liczył. Nawet w sytuacji, gdyby wykluczenie z obrad dotyczyło także jego, zwłaszcza jego.

      O skardze pisałem już w ubiegłym tygodniu. Polecam przy okazji jeszcze raz swój poprzedni komentarz. Czytaj pod Zbiera się Komisja Rewizyjna. Polecam mój komentarz.

       Polecam też relację z rozpatrywania skargi w ubiegłym roku. Czytaj pod 

           Podczas rozpatrywania jednej ze skarg nastąpił atak na e-widuchowa i jawność życia publicznego. Oto ten moment, o którym było bardzo głośno w 2016 roku.

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
arkadiusz_smialkowski
arkadiusz_smialkowski 04.06.2017, 19:09
jak mozna się było spodziewać Komisja utajniła posiedzenie 0506 2017 dot kolejnej skargi na kierGOPS oraz Radną Malik dziwnym trafem mnie moge uczestniczyć w posiedzeniu Komisji Rewizyjnej jako skarżący można równie przewidziec finał skargi ...BEZZASADNA bo jak tu swoich karac? mam nadzieje ze nastepne płatne posiedzenie komisji 08.06 bedzie bardziej owocne w informacje gdyz mam zamiar zaszczycic swoją obecnoscią szanowną Komisję jako skarżący
arkadiusz_smialkowski
arkadiusz_smialkowski 01.06.2017, 13:07
Kolejne posiedzenie Komisji Rewizyjnej ma sie odbyć 05.06.2017 tym razem należy sie postarac aby nie było utajnione skarga dotyczy Kiegownika GOPS oraz Radnej A. Malik w związku z tym ,ze są to osoby publiczne należy opublikować cały materiał zzz posiedzenia komisji ..aby sprawa nie została zamieciona pod dywan ......
arkadiusz_smialkowski
mieszkaniec 16.05.2017, 23:46
W nawiazaniu do zamieszczonego art to z pewnościa obrady Komisji Rewizyjnej zostały utajnione w nawiązaniu o Ochronie danych osobowych jak i równiez danych wrażliwych skarżącego, ale miejmy nadzieję,że dowiemy się czegoś więcej i bądżmy dobrej myśli ,że cała sprawa na dniach zostanie ujawniona gdyż nabiera całkiem nowego wymiaru ,i właśnie ujawnienie będzie powodem ,aby Mieszkańcy na bieżąco byli informowani -( co w Gminie piszczy). Przykre jest tylko to ,ze aby uzysać poklask polityczny jak również utrzymanie swojej pozycji,wykorzystuje się ludzkie nieszczęście . I zadajmy sobie pytanie kto płaci za obrady? w sprawie jednej skargi na Kierownika GOPS odbyło się już dwa razy posiedzenie Komisji. Chyba sprawa jest bardziej powazna niz nam się wydaje. Alternatywą dla takiej skargi chyba ( bezzasadnej ) jest złozenie doniesienia do prokuratury z powództwa Cywilnego i to powinien skarżący zrobić.

Pozostałe