Dyrektor ZGK w Widuchowej został odwołany dziś z funkcji

  • 09.05.2017, 11:43 (aktualizacja 09.05.2017, 12:18)
  • Piotr Waydyk
Dyrektor ZGK w Widuchowej został odwołany dziś z funkcji
Jak się dziś dowiedziałem, dziś w godzinach rannych Andrzej Nerć, wieloletni Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Widuchowej, został odwołany z funkcji przez wójt Annę Kusy-Kłos. Do tej pory nieznane są powody nagłego odwołania. W takim przypadku rozwiązanie stosunku pracy następuje za 3 miesięcznym wypowiedzeniem i może nastąpić bez konieczności świadczenia w tym okresie pracy. Zwolniony dyrektor może też odwołać się do sądu pracy.

  Co może uczynić wójt, gdy w zakładzie budżetowym nagle zapanuje bezkrólewie? Otóż może powołąć osobę z zakładu lub spoza jako pełniącego obowiązki do czasu powołania dyrektora z konkursu. Wójt może także powołać dyrektora spośród pracowników ZGK, jeśli ci spełniają wysokie kryteria ustawowe. 

  Myślę,że w najbliższym czasie dowiemy się więcej szczegółów na ten temat. Wójt Anna Kusy-Kłos na pewno nie uniknie pytań radnych podczas obrad  oficjalnych organów władzy samorządowej. Ja ze swej strony już wystąpiłem do wójta komentarz w tej sprawie.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Projektant
Projektant 15.05.2017, 23:49
Jako projektant , wielokrotnie uzgadniałem sprawy problemowe z Panem Dyrektorem, który może dla ludzi nie mających na co dzień do czynienia z tajnikami wiedzy technicznej nie znaczy wiele, muszę napisać po prostu - szkoda.
Piotr Waydyk
Piotr Waydyk 10.05.2017, 19:45
Do Stefan. Prosze opisać prawdę jaka ona jest, chociaż miałaby byc najgorsza. Śmiało! Konkretnie, które wiadomości sa nieprawdziwe? Pod anonimem wszystko wszystkim można zarzucić, gorzej jak trzeba się podpisać. Człowieku miej odwagę wejść w polemikę face to face
stefan
stefan 10.05.2017, 11:20
Waydyk największa propaganda Ewid to brukowiec Pisz prawdę a nie głupoty.
Rozumek
Rozumek 10.05.2017, 09:45
Ty "Rozum" chyba się z rozumkiem pomyliłeś. Co ma polityka (chyba, że aktywnie działasz przeciwko obecnej Wójt) do partactwa, które ten człowiek robił. Każdy poprzednik bez względu na politykę powinien to zrobić.
Speddy
Speddy 10.05.2017, 09:28
To trzeba mieć "charakter" zwolnić najbardziej kompetentną osobę która zna sieć wodociagowo-kanalizacyjną jak nik inny. Dyrektorzy innych jednostek gminy - trzymajcie się !
lubicz
lubicz 10.05.2017, 07:01
no nareszcie może juz nikt nam do scieków nie będzie dopisywał,bo w ogóle nie szło z tym panem tego wyjaśnić bardzo nie miły człowiek
Rozum
Rozum 10.05.2017, 00:02
Jedna z najbardziej apolitycznych osob, zaangazowana w rozwoj Gminy, z doswiadczeniem i pomyslem na przyszlosc zostaje odwolana.. Brawo..
xhyw113
xhyw113 09.05.2017, 21:11
No wreszcie ktoś zaprowadzi porządek z panem Nerciem który ma zawsze coś do powiedzenia kiedy szłam wyjaśnić sprawę dotycząca scieków za ktore placimy za duzo i dopisuja po metr co miesiac zawsze mowil ze tak ma byc

Pozostałe