Andrzej Pańko z Żarczyna 10. zawodnikiem gryfińskiego półmaratonu w stawce 259 zawodników!

  • 04.05.2017, 19:58 (aktualizacja 05.05.2017, 17:08)
  • Piotr Waydyk
Andrzej Pańko z Żarczyna 10. zawodnikiem gryfińskiego półmaratonu w stawce…
Wczoraj w Gryfinie z okazji Święta Konstytucji 3-go odbył się pómaraton w ramach 3. Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego. Miło mi poinformować, że Andrzej Pańko z Żarczyna trasę 21,097 km ukończył na 10. miejscu wśród 259 biegaczy, którzy ukończyli zawody. W swojej kategorii M20 zajął 5. miejsce. Jego czas to 1 godz. 25 min i 35 sek i był gorszy od zwycięzcy o 8 min. i 14 sek. To wielki wynik jak na zupełnego amatora przystało. Andrzej po 5 km i 10,5 km był sklasyfikowany na 4 miejscu.

 Andrzej Pańko ma obecnie 24 lata, a bieganiem zajął się niedawno. W środowisku żarczyńskim uchodzi za miescowego Forresta Gumpa. Początkowo jego nagłą pasja do biegania wzbudzała raczej uśmiech. Dziś z całą pewnością  mamy do czynienia z fenomenem. Andrzej, który znany w Żarczynie pod pseudonimem Amfek, na co dzień gra w piłkę nożną w A-klasowym Pro-Teamie Żarczyn, głównie jako rezerwowy. E-Widuchowa będzie teraz śledzić wyczyny biegowe Andrzeja z większą starannością. 

Piotr Waydyk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe