O tym jak widuchowska młodzież ratowała bobra (info i fotorelacja)

  • 25.04.2017, 20:28 (aktualizacja 25.04.2017, 21:29)
  • Piotr Waydyk
O tym jak widuchowska młodzież ratowała bobra (info i fotorelacja)
Kilka dni temu grupa młodzieży z Widuchowej podczas spaceru nad Odra spotkała mocno pokiereszowanego bobra. Losem zwięrzęcia byli mocno przejęci i próbowali zainteresować odpowiednie służby. Kilka godzin czekali, aż ktoś ich wesprze. W końcu skontaktowali się ze mną. Wcześniej już brałem udział w podobnych akcjach, więc wiedziałem gdzie skutecznie uderzyć. Wezwałem na pomoc przedstawicieli Fundacja Na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja ".

   Jak na swoje możliwości przybyli dosyć szybko. Dziś mam już informację, że bóbr nie przeżył. Poznałem też hipotezę co do losu zwierzęcia, zanim odnaleźli go chłopcy z Widuchowej. Taki stan samca bobra był najprawdopodobniej wynikiem walk o terytorium z innym przedstawicielem gatunku. Odniesione rany, zapewne już kilkudniowe, wywołały stan zapalny. Pomimo  udzielonej fachowej pomocy, bóbr odszedł kilkanaście godzin później. 

   Z szacunkiem odnoszę się do wszystkich, których interesuje los zwierząt i dlatego, pomimo udanej aczkolwiek nieskutecznej akcji ratowania bobra, słowa uznania należą się Kamilowi Staszałkowi, Danielowi Grodeckiemu, Mateuszowi Dąbrowskiemu i Maciejowi Włochowi. Ich empatyczna reakcja godna jest podkreślenia. Przy tym wszystkim wykazali się wielką cierpliwością i determinacją.

  Przy okazji podam informację, że sarenka dębogórska żyje i ma się dobrze. Już zostałą wypuszczona na wolność. Pisałem o akcji w artykule Po interwencji e-widuchowa dębogórska sarenka w dobrych rękach. Znana jest też przyczyna choroby zwierzęcia. Niestety kilka dni później nie udało się uratować sarenki spod Kłodowa. 

  W przyszłości prosze pamiętać, że w podobnych przypadkach należy kontaktować się z Urzędem Gminy w Widuchowej lub bezpośrednio z pracownikami fundacji. Kontakt do Fundacji:

Michał Kudawski: 503 355 211 email: [email protected]
Marzena Białowolska: 691 898 948 e-mail: [email protected]
Zobacz też: https://www.facebook.com/dzikaostoja
Konto bankowe Fundacji: 84 1300 0000 2732 3848 8000 0001
Adres: Wielgowo, ul. Łowczych 6

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe