4. miejsce "trójki" chłopców z Krzywina w szczecińskich eliminacjach ogólnopolskiego turnieju Kinder + Sport (foto i wideorelacja)

  • 25.03.2017, 07:19 (aktualizacja 25.03.2017, 08:21)
  • Piotr Waydyk
4. miejsce "trójki" chłopców z Krzywina w szczecińskich eliminacjach ogólnopolskiego…
24 marca w godzinach przedpołudniowych w sali gimnastycznej przy SP nr 39 w Szczecinie - Załomiu odbyły sie turniej eliminacyjnych "trójek" i "czwórek" chłopców do Ogólnopolskiego Turnieju Mini-Piłki Siatkowej pn. Kinder + Sport. W zawodach prawo udziału mieli chłopców ze Szczecina i południowej części województwa zachodniopomorskiego. W praktyce uczestniczyli chłopcy z klubów i klas sportowych ze Szczecina oraz niewielkiego Krzywina. W tej stawce rewelacyjnie spisali się nasi chłopcy z rocznika 2005, którzy zajęli premiowane awansem do wielkiego finału wojewódzkiego 4. miejsce w kategorii "trójek".

 

      Chłopcy z Krzywina zagrali w składzie: Dominik Bigus, Hubert Jarząb, Szymon Toporek i Kacper Pawelec. Pierwsze miejsce zajęła "trójka" z UKS Florian Szary, drugie UKS Kasztanek I, a trzecie SP nr 12 Szczecin. 

      Szansy na awans nie zaprzepaściła jeszcze "czwórka" chłopców z rocznika 2004, która zajęła 5. miejsce. Warunkiem jest jednak udział oraz wyższe miejsce w kolejnych turniejach eliminacyjnych, jeśli takie będą jeszcze organizowane do końca kwietnia. 

      Chłopcy z Krzywina podnoszą swoje umiejętności siatkarskie w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz dwa razy w tygodniu w ramach zajęć na orliku w Krzywinie. Niemal w tym samym składzie niedawno zostali mistrzem powiatu w koszykówce i zostali sklasyfikowani na 13 . miejscu  województwie w gronie ponad 300 szkół podstawowych.

      Dziś w Szczecinie na osiedlu Bukowym na hali sportowej przy SP nr 74 swoje turnieje eliminacyjne zagraja dziewczęta. Konkurencja jest niezmiernie trudna, gdyż udział weźmie aż 8 "czwórek" i 21 "trójek". Spoza Szczecina spodziewany jest udział dziewcząt także z Bań i Chojny. Pobliskie Banie należą do faworytek rozgrywek.

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe