Gminne Przedszkole w Widuchowej * „Marzanno Ty zimowa panno, dziś Cię przemienimy, bo nie chcemy zimy”

  • 21.03.2017, 19:21 (aktualizacja 21.03.2017, 19:28)
  • Bożena Korczyńska
Gminne Przedszkole w Widuchowej * „Marzanno Ty zimowa panno, dziś Cię…
Dnia 21 marca 2017r. cała społeczność z Przedszkola w Widuchowej uroczyście powitała Wiosnę. To była bardzo radosna i pracowita impreza. Wszyscy tego dnia przyszli ubrani na zielono. Razem z nami były też Kukły Zimowe, które każda grupa przygotowała wcześniej. Kukły te zostały przemienione w Panie Wiosny. Takie przebieranie kukieł będzie naszym nowym zwyczajem ludowym na powitanie wiosny, gdyż zwyczaj „Topienia Marzanny” powoli odchodzi w zapomnienie.

Dzieci pięknie zaprezentowały się w swoich strojach, tańczyły układy taneczne i improwizowały ruchem, odgadły zagadki o tematyce wiosennej, zagrały na niekonwencjonalnych instrumentach foliowych oraz zaśpiewały  piosenki  o wiośnie. Pani Wiosna napisała do nas list, w którym poprosiła  o wykonanie tych wszystkich zadań, a wtedy, na pewno już do nas zawita. Tak też się stało. Pani Wiosna przyszła do nas, kiedy dzieci przybrały zimowe kukły w atrybuty wiosenne, kwiaty, wianki, kolorowe włosy i bibuły. Panie Wiosny były śliczne i kolorowe. Zamieszkały w naszym przedszkolnym ogrodzie i pozostaną tam aż do lata. Codziennie będziemy cieszyli się ich widokiem.

                                                                                                                                                                   

Bożena Korczyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe