Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej * Po dziewczętach również chłopcy z SP Krzywin mistrzami powiatu gryfińskiego w minikoszykówce (foto i wideorelacja)

• 4.03.2017, 06:23 (aktualizacja 04.03.2017 07:10)
  • Piotr Waydyk
Po dziewczętach również reprezentacja chłopców z SP Krzywin została tegorocznymi mistrzami powiatu gryfińskiego w minikoszykówce. Zawody z udziałem 4 najlepszych drużyn w powiecie wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach rejonowych, zostały rozegrane w piątek 3 marca w sali gimnastycznej w Krzywinie.

W pierwszym półfinale SP Trzcińsko-Zdrój pokonało 12:4 SP nr 1 Gryfino. W drugim po bardzo zaciętej rywalizacji przy bardzo niskim procencie celności rzutów SP Krzywin pokonał SP nr 2 Chojna 4:3. Pierwsza połowa meczu należała do gości z Chojny, którzy prowadzili 3:0. Po zmianie stron kosze zdobywali już tylko gospodarze, a po jednym z gry zdobyli rozgrywający Tomek Mucha i Kacper Pawelec. Obie drużyny raziły nieskutecznością, a w tej "wojnie nerwów" więcej szczęścia ostatecznie mieli miejscowi.

W meczu o trzecie miejsce SP nr 1 Gryfino pokonało 16:10 rozbitych chojnian. Ten wynik stawiał więc w roli faworytów zespół z Trzcińska w meczu finałowym. Jak się szybko okazało, tylko poczatek zapowiadał taki scenariusz. Goście zaczęli od prowadzenia 2:0, niemniej już do końca pierwszej kwarty wynik brzmiał 6:2 dla miejscowych. Do przerwy - co prawda - prowadzenie zmniejszyło się do 7:5, ale po zmianie stron zmiana taktyki u gospodarzy przyniosłą spodziewany efekt i cały mecz zakończył się wynikiem 15:7 dla SP Krzywin. W tym meczu najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Dominik Bigus - 8 pkt., ponadto punkty zdobyli: Patryk Szynkowski 4, Tomasz Mucha 2, Hubert Jarząb 2 i Szymon Toporek 1.

Reprezentacja SP Krzywin wystąpiła w składzie: Patryk Szynkowski, Jakub Mucha,Tomasz Mucha,Hubert Jarząb, Kamil Ryż, Damian Wośkowski, Krzysztof Nalborski, Kacper Pawelec, Szymon Toporek, Filip Luby i Dominik Bigus.

Teraz do 24 marca będą rozegrane mistrzostwa regionalne z udziałe 20 mistrzów powiatów z województwa zachodniopomorskiego. Ani termin, ani miejsce rozegrania zawodów są jeszcze nieznane.

Czytaj również:

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej * Koszykarki SP Krzywin mistrzyniami powiatu gryfińskiego!…