Krzywin * Spotkanie informacyjne w sprawie likwidacji punktu przedszkolnego (wideorelacja)

  • 01.03.2017, 05:01 (aktualizacja 02.03.2017, 04:25)
  • Piotr Waydyk
Krzywin * Spotkanie informacyjne w sprawie likwidacji punktu przedszkolnego…
W poniedziałek o godz. 16.00, niemal równolegle z XVIII Sesją Rady Gminy Widuchowa, w świetlicy szkolnej w Krzywinie odbyło sie spotkanie informacyjne przedstawiciela władz gminnych, sekretarza Andrzeja Stachury, z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym z obwodu Szkoły Podstawowej w Krzywinie. Podczas półtoragodzinnego zebrania sekretarz szczegółowo omówił założenia planowanych zmian (patrz film nr 1) oraz odbyła się dyskusja z rodzicami (patrz film nr 2).

   Planowaną zmianę, w której nieodzownym elementem formalno-prawnym jest likwidacja punktu przedszkolego przy Szkole Podstawowej w Krzywinie przy jednoczesnym wejściu oddziału (lub oddziałów w przypadku większego naboru niż 25  dzieci 3-5-letnich) w struktury Gminnego Przedszkola w Widuchowej, wójt Anna Kusy-Kłos poraz pierwszy przedstawiła publicznie podczas zebrania na temat oświaty w dniu 24 stycznia w Krzywinie (czyt. Wójt Anna Kusy-Kłos odkryła karty w sprawie przyszłości oświaty w Krzywinie. Dostępna jest pełna…). Po miesięcznych konsultacjach społecznych w poniedziałek w godzinach rannych w trakcie sesji radni jednogłośnie podjęli intencyjną uchwałę o likwidacji punktu przedszkolnego (Projekt uchwały Nr XVIII/204/2017 w sprawie zamiaru likwidacji Punktu Przedszkolnego w Krzywinie). Za około jeden miesiąc w przypadku pozytywnej opinii Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty radni kolejny raz pochylą się nad właściwą uchwałą dotyczacą ostatecznej likwidacji punktu przedszkolnego. Jeśli tak się stanie to od 1 września dzieci 3-5 letnie z obwodu Szkoły Podstawowej w Krzywinie (Krzywin, Kłodowo, Żarczyn, Żelechowo i Polesiny) będą mogły uczęszczać do oddziału przedszkolnego ( lub 2 odziałów) w Krzywinie, dla którego dyrektorem będzie Dyrektor Gminnego Przedszkola w Widuchowej. Jednocześnie dzieci z tzw. "zerówki" przejdą do budynku Szkoły Podstawowej w Krzywinie. Warto podkreślić, że dzieci w oddziale przedszkolnym będą mogły przebywać w placówce do godz. 16.00, więc czas pracy placówki ulegnie wydłużeniu, z tym że pobyt ponad 5 darmowych godzin będzie kosztować na chwilę obecną 1 zł za każda godzinę, czyli wg zasad jakie funkcjonują obecnie w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej. Wysokość tej stawki zależy już od Rady Gminy Widuchowa, która podejmuje stosowną uchwałę raz w roku. Zapraszam do obejrzenia wideorelacji. Na filmie pierwszym znajduje sie monolog-prezentacja sekretarza  Andrzeja Stachury, a na filmie nr 2 dyskusja z rodzicami.

Film nr 1:

Film nr 2: 

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe