Komisja Samorządu i Oświaty * W piątek ustalili swoje sprawozdanie za 2016 roku oraz plan pracy na 2017 rok (wideorelacja - 2 z 3 części)

  • 17.02.2017, 12:09 (aktualizacja 21.02.2017, 10:08)
  • Piotr Waydyk
Komisja Samorządu i Oświaty * W piątek ustalili swoje sprawozdanie za…
W piątek Komisja Samorządu i Oświaty od godz. 12.00 pracowała nad swoim sprawozdaniem za 2016 roku oraz plan pracy na 2017 rok. Na posiedzeniu stawił się pełny 7-osobowy skład: Agnieszka Malik. Jadwiga Hasiuk, Katarzyna Nazar, Magdalena Puzik, Marek Boruta, Janusz Kulka i Zbigniew Dwojak. W trakcie posiedzenia na obrady dotarł przewodniczący Bogdan Kosmalski. W pracach komisji nie brał udziału nikt z urzędników.

  Film nr 1: W tej części radni głównie zajęli się sprawozdaniem za 2016 rok.

Film nr 2: Przewodniczący Bogdan Kosmalski przeforsował do planu pracy swój wniosek, aby komisja pracowała nad statutem gminy. Przewiduję, że ten wniosek spowodował wśród radnych komisji gorąca dyskusję oraz - na pewno - spowoduje wiele dyskusji w najbliższym czasie w gronie wszystkich radnych, tym bardziej, że na najbliższą sesję przygotowany jest projekt uchwały o powołaniu komisji statutowej. Przewodniczący tym samym demonstruje już nie pierwszy raz postawę kontestującą opinie gminych radców oraz po raz pierwszy publicznie odcina sie od prelegentki ostatniego szkolenia dla radnych. Wniosek przewodniczacego na tyle przekonał radnych, że ci poza radnym Borutą przychylili się do tegoż wniosku. Przewiduję, że na sesji w tym temacie nastąpi kolejny głęboki wyłom w radzie, a głosowanie w sprawie powołania komisji statutowej będzie miało czysty wydźwięk polityczny. Po skutecznym przeforsowaniu wniosku przewodniczacy opuścił salę obrad. W ten sposób przewodniczący postawił na swoim i pokazał, kto rządzi w radzie gminy. 

Film nr 3: ustalanie planu pracy (w przygotowaniu)

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe