Rada Gminy Widuchowa * Końca zamieszania wokół skompromitowanej komisji rewizyjnej nie widać. Radny Merski ujawnia treść swojej korespondencji z wojewodą (część I)

  • 16.02.2017, 17:08 (aktualizacja 16.02.2017, 18:57)
  • Piotr Waydyk
Rada Gminy Widuchowa * Końca zamieszania wokół skompromitowanej komisji…
Kilkanaście godzin temu Przewodniczący Rady Gminy Widuchowa Bogdan Kosmalski obwieścił wielkie zwycięstwo i wydał oświadczenie. Jak na razie tylko jeden portal, dokładnie wyselekcjonowany z dostępnych na rynku, przyznał się do wyróżnienia i opublikował to oświadczenie w całości. Obecnie swoje dzieło kontynuują tam hejterzy, którzy anonimowo obrażają wszelkich przeciwników przewodniczącego przy jednoczesnym gloryfikowaniu przewodniczącego na przyszłego Wójta Gminy. Jednym ruchem przewodniczacy wskazał swój zaufany organ medialny, na który może liczyć w przyszłości głosząc publicznie swoją prawdę. Tym samym przyznał się jednocześnie, że liczy na wsparcie podczas swojej kampanii wyborczej anonimowych internautów, którzy wylewając kubeł brudnych pomyj na adwersarzy przewodniczącego, będą mieli za zadanie w ten prymitywny i wyświechtany sposób zbudować społeczny autorytet przyszłego kandydata na wójta gminy. Bo to, że ambicją przewodniczącego jest zamiana stołka przewodniczacego na wójta, nikt poważny w tej gminie już nie wątpi. Nikt też nie wątpi już, że sprawy swej kandydatury nie zamierza już więcej konsultować z byłym wójtem, który również szuka gorączkowo poparcia w coraz bardziej kurczącym się elektoracie. Młody wilk nie zamierza już słuchać starego basiora. Gotów jest sam stawić czoła obecnej wójt i już tego nie ukrywa. Rozpoczął właśnie kampanię wyborczą, a wydane oświadczenie jest tego namacalnym dowodem.

   To pierwsza próba medialna przewodniczącego. Oczywiście ma prawo pisać i dobierać treść wg własnych życzeń i zapotrzebowań. Niemniej, aby poznać całą prawdę należy prześledzić wszystkie dokumenty, także ten, z którego przewodniczący wybrał wygodny mu fragment. 

   Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem radnej Hasiuk jest bezsprzecznie najbardziej skompromitowaną komisją w dziejach odrodzonego samorządu Gminy Widuchowa. Apogeum sporu wokół niej osiągnięte zostało podczas wyboru członka komisji rewizyjnej podczas ostatniej sesji. Wówczas "oktet Bogusia" przeforsował kandydaturę radnej Gęsiak. Oto film z procedowania nad wyborem członka komisji rewizyjnej.

   Po tej sesji nastąpiła dogrywka przed wojewodą, który sprawuje nadzór nad przestrzeganiem prawa przez lokalne samorządy. Radny Merski wystosował na początku stycznia pismo do wojewody, które w całości wraz z załącznikami prezentuję poniżej. Jutro opublikuję odpowiedź wojewody dla radnego. Następnie mam nadzieję uzyskać odpowiedź wojewody dla przewodniczacego rady, której wygodny dla siebie fragment opublikował w swoim oświadczeniu. Chętnie opublikuję także treść oświadczenia przewodniczacego, jeśli mi je prześle. Ja te dokumenty opublikuję w całości, aby każdy mógł wyrobić swój własny pogląd. Na koniec pokuszę się o swój własny jak najbardziej subiektywny, polityczny i stronniczy komentarz, który pewnie zadedykuję duchowemu przywódcy przewodniczącego i jego oktetu. Dziś treść pisma radnego Merskiego do wojewody wraz ze wszystkimi załącznikami:

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr Waydyk
Piotr Waydyk 21.02.2017, 17:04
W ramach odpowiedzi polecam swój kolejny odcinek o korespondencji radnego Merskiego z wojewodą: http://www.e-widuchowa.pl/wiad… Już wkrótce o genialnym rozwiązaniu przewodniczącej Hasiuk na temat braku protokołu z 5 października 2015 roku. Tak, to juz półtora roku.
Rafał Kółeczko
Rafał Kółeczko 17.02.2017, 13:20
Ad tekstu nie wiem jak inni ale moje zdanie prywatne jest takie że jeśli nikt z "Wspólnej Gminy" nie chciał być w komisji to aby pracowała dalej Pan Kosmalski słusznie wybrał kogo innego (nie wiem jak to wygląda prawnie ale chyba do komisji mógł każdy "wejść"). To co czytałem na innym portalu wojewoda przychylił się do decyzji Pana Kosmalskiego ale uważam że najlepszym rozwiązaniem byłyby nowe wybory-opozycja i tak ma większość więc jak będzie chciała to skład będą mieli ten sam co teraz(chyba że się mylę). Pytanie jeszcze bo musiało mi to umknąć- felerne sprawozdanie z zeszłego roku zostało w końcu wyjaśnione(na blogu nie mogę znaleźć)?

Pozostałe