Lubicz * Występ kwartetu smyczkowego "Kontrast" ze Szczecina wydarzeniem kulturalnym bez precedensu (foto i wideorelacja). Polecam mój komentarz

  • 16.02.2017, 03:55 (aktualizacja 16.02.2017, 07:15)
  • Piotr Waydyk
Lubicz * Występ kwartetu smyczkowego "Kontrast" ze Szczecina wydarzeniem…
Zgodnie z zapowiedzią to wydarzenie było bez precedensu w historii kultury Gminy Widuchowa. Takiej muzyki i w takim wykonaniu normalnie można na żywo posłuchać tylko w filharmonii lub na innych profesjonalnych scenach. Mieszkańcy Lubicza na długo zapamiętają ten występ.

     Kwartet smyczkowy rozpoczął swój półgodzinny występ od "Czterech pór roku" Vivaldiego. Później mogliśmy posłuchać kilka znanych standardów muzyki jazzowej i popularnej w aranżacji na instrumenty smyczkowe. Liderka zespołu, Joanna Sadłowska, której rodzinna pochodzi z Lubicza, opowiedziała słuchaczom o muzyce i instrumentach smyczkowych. Każdy z przybyłych mógł osobiście dotknąć profesjonalnych skrzypiec i nawet spróbować wydać z nich dźwięk. Zapraszam do obejrzenia wideorelacji z wydarzenia

    Mój komentarz:

    Działalność naszych świetlic wiejskich coraz częściej wykracza poza standardy nam powszechnie znane. To wszystko dzieje się przy bardzo skromnym finansowaniu z budżetu gminy, który stać jedynie na bardzo śladowe wynagrodzenia opiekunek, jakichś tam niewielkim funduszu sołeckim obwarowanym restrykcyjnymi przepisami oraz okazjonalnych drobnych datkach sponsorów. Całe szczęście, ze powstały świetlice i jest baza na wszelkie eventy. W tej trudnej rzeczywistości zaczynamy sięgać po wydarzenia kulturalne z górnej półki nie bacząc na zasobność portfela i wszelkie przeciwieństwa oraz podszepty malkontentów, że to się nie uda. Nagle zaczynamy zauważać naszych ziomków, którzy obdarzeni nieprzeciętnym talentem zrobili kariery w wielkim mieście ciężką pracą. I chwała tym wszystkim, którym się w życiu powiodło i pamiętają o miejscach skąd się wywodzą oni oraz ich rodzice, tudzież o miejscach swych udanych wakacji z dzieciństwa. Takich ludzi jak mniemam jest zdecydowanie więcej. Odnajdźmy ich, zaproponujmy, zaprośmy. Powstanie coś w rodzaju naszej swojskiej oferty kulturalnej. Lubicz pokazał być może nowy kierunek. E-Widuchowa chętnie nagłośni i pokaże podobne wydarzenia.

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dociekliwy
dociekliwy 17.02.2017, 14:01
Widać, że proboszcz jest bardzo dociekliwy, i chwała mu za to ale za "macieżankę" w Toruniu nic nie uzyska. A może i dobrze, w końcu będzie spokój.
lubiczanin2
lubiczanin2 17.02.2017, 05:47
Dla proboszcza istnieje tylko / macierzanka / a nie jakiś tam kwartet smyczkowy ze szczecina.
lubiczanin
lubiczanin 16.02.2017, 22:09
nie było;(a szkoda bo bylo warto
dociekliwy
dociekliwy 16.02.2017, 07:19
A czy był ksiądz proboszcz?

Pozostałe