Chora i ziębnięta sarenka czeka na pomoc od wczoraj! Jak długo jeszcze?

  • 13.02.2017, 10:51 (aktualizacja 13.02.2017, 11:11)
  • Piotr Waydyk
Chora i ziębnięta sarenka czeka na pomoc od wczoraj! Jak długo jeszcze?
Dziś rano czytelnik zaalarmował mnie, że od wczoraj nieopodal drogi krajowej nr 31 na odcinku Widuchowa-Dębogóra leży w tym samym miejscu chora sarenka. Jak stwierdził -wczoraj zgłosił ten fakt na policję, która obiecała zająć się sprawą. Dziś próbowałem dowiedzieć się, jakie kroki policja podjęła, ale na razie otrzymałem informację, że takiego zgłoszenia w ogóle nie było.

   Osobiście dziś zawiadomiłem pracownika Urzędu Gminy odpowiedzialnego za podobne sprawy. Interwencję miał podjąć błyskawicznie. 

   Przypomnę jak niemal 2 lata temu smutny los spotakał sarenkę, a rok temu liska (czyt. ). Jaki los spotka tym razem sarenkę dębogórską? Całą noc spędziłą już na 10-stopniowym mrozie. 

   Sprawa jest w toku.

Piotr Waydyk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GreenPIS
GreenPIS 15.02.2017, 16:40
Żądam praw wyborczych dla saren, lisków i innych dziko żyjących zwierząt! Oczywiście 500+ także- w imię sprawiedliwości i równości. I żądam jeszcze, aby wszystkie służby zostały zaangażowane w przeszukiwanie pól i lasów w celu uratowania wszystkich zziebnietych i chorych lisków i sarenek. A selekcja naturalna to zzłłłooo.
matka teresa
matka teresa 13.02.2017, 16:15
naturalna selekcja...hmm, rozumiem, że ludzie tez należą do rodziny ssaków, wiec nas też powinna dotyczyć naturalna selekcja, więc po co ratujemy wczesne płody, chorych, bezdomnych...silniejszy jest na prawie życia rozumiem...nie życzę "bezstronnemu" aby kiedykolwiek musiał mierzyć się z wyborem..odłączyć od aparatury podtrzymującej życie, czy dokonać naturalnej selekcji, to się nazywa empatia
bezstronny
bezstronny 13.02.2017, 13:21
Pewno sporej liczbie ludzi się to nie spodoba, ale jest to tzw. selekcja naturalna. Natura sama eliminuje słabe osobniki, które później stają się pożywieniem dla np. lisów, dzików, itp. Nie popadajmy w skrajną paranoję. Za bardzo staramy się ingerować w naturę i z reguły robimy to źle. Pozostałe dzikie zwierzęta również spędziły noc na mrozie.

Pozostałe