Polesiny * Czytelnik z Żelechowa alarmuje: transport leśny dewastuje drogę powiatową i gminną

  • 11.02.2017, 06:58 (aktualizacja 11.02.2017, 07:50)
  • Piotr Waydyk
Polesiny * Czytelnik z Żelechowa alarmuje: transport leśny dewastuje drogę…
Wczoraj zaniepokojony czytelnik przesłał mi zdjęcia z odcinka drogi powiatowej Polesiny - droga krajowa nr 31. Gdy tamtędy przejeżdżał trwał właśnie załadunek drewna na ciężkie samochody. Na czas tej pracy droga została tymczasowo zamknięta. Nie przepuszczano żadnych samochodów. Nie to jednak zdaniem czytelnika jest najbardziej niepokojące, lecz stan nawierzchni drogi, która systematycznie jest rozjeżdżana przez ciękie i załadowane samochody. Podkreślił także, że aura obecna kiedyś się zakończy i przyjdą wiosenne roztopy, a wtedy działalność transportu leśnego uczyni większe spustoszenie.

 Mnie zastanawia też jedno, dlaczego tego typu prace odbywaja się w pasie drogi powiatowej. Wszyscy wiemy, że w ostatnich latach Lasy Państwowe pobudowały w środku lasów świetne drogi, do których nasze gminne i powiatowe niczym nie moga się równać. Czy magazynowanie i załadunek nie mógłby odbywać się tylko przy ich drogach? Załączone przez czytelnika zdjęcia są dowodem na to, że firmy transportowe potraktowały drogę powiatową jak leśną. Nastąpiłio ewidentne zajęcia pasa drogowego. Co na to właściciel drogi? 

 Przy okazji zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie, które odcinki dróg powiatowych w Gminie Widuchowa uważasz za priorytetowe do remontu. W ankiecie nie ująłem odcinka drogi Żelechowo do krzyżówki z droga wojewódzką nr 122 w Wilczych, gdyż ten odcinek będzie na pewno realizowany w tym roku.

Piotr Waydyk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe