ZS Widuchowa * Policja szkoliła nauczycieli na temat "UZBROJONY NAPASTNIK W SZKOLE – CO ROBIĆ?"

  • 08.02.2017, 07:55 (aktualizacja 08.02.2017, 08:02)
  • KP Policji
ZS Widuchowa * Policja szkoliła nauczycieli na temat "UZBROJONY NAPASTNIK…
W dniu 2 lutego 2017 roku Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie realizując ,,Narodowy Program Antyterrorystyczny na lata 2015-2019" przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli Zespołu Szkół w Widuchowej. Nauczyciele mieli okazję poznać procedury związane z wtargnięciem na teren szkoły uzbrojonego napastnika.

  Szkolenie prowadził Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie, który jednocześnie pełni funkcję negocjatora policyjnego. Podczas spotkania wykorzystano film instruktażowy, który zawierał informację o tym jak może wyglądać niebezpieczna sytuacja związana z wtargnięciem na teren szkoły uzbrojonego napastnika. Nauczyciele na podstawie wniosków wyciągniętych po zamachach do jakich dochodziło na świecie mogli również poznać kilka podstawowych zasad postępowania w chwili wtargnięcia zamachowca do szkoły tj. sposobach alarmowania, procedurach postępowania, ewakuacji czy udzielania pomocy.

KP Policji

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe