Komisja Finansów i Gospodarki (25.01.2017) * Dostępne są wszystkie trzy części wideorelacji

  • 29.01.2017, 13:21 (aktualizacja 29.01.2017, 19:21)
  • Piotr Waydyk
Komisja Finansów i Gospodarki (25.01.2017) * Dostępne są wszystkie trzy…
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w środę o godz. 10.00 odbyło się posiedzenie Komisji Finansów i Gospodarki Rady Gminy Widuchowa, której tematem była sytuacja w Związku Gmin Dolnej Odry, odpowiedzialnym za gospodarkę śmieciową w 16 gminach, w tym także w Gminie Widuchowa. Wśród zaproszonych gości pojawili się Przewodniczący Zarządu ZGDO wójt Boleszkowic Jan Krzywicki, prezes Spółki Gmin Dolnej Odry Cezary Krzyżanowski oraz Kierownik Biura ZGDO Dorota Mościcka.

Obrady poprowadziłą przewodniczaca komisji radna Magdalena Puzik. Cała komisja trwała około 4 godzin. Wyniki jej obrad będą miały wielki wpływ na ewentualne pozostanie lub wystąpienie Gminy Widuchowa ze Związku. O tym, że ta komisja miała się odbyć pisałem kilkakrotnie, ostatnio w artykule Komisja Finansów i Gospodarki * Zapowiedź kluczowego posiedzenia komisji w sprawie ZGDO. Polecam mój…, do którego lektury ponownie zachęcam. Na razie dostępna jest pierwsza część wideorelacji, do obejrzenia której serdecznie teraz zapraszam. 

Film nr 1:

Film nr 2:

Film nr 3:

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
analityk
analityk 01.02.2017, 06:47
Tak jak napisałem wcześniej, szkoda, że nikt inny nie odpowiada i nie komentuje sytuacji. Z ust przewodniczącego ZGDO padło "sądownictwo jest niezależne" później "mamy najlepszy skład nikt tego nie ma w Polsce". Chyba przewodniczący przesadził, bo nawet prezydent RP nie ma takiej wiedzy co się dzieje w całej Polsce na takim szczeblu. Dobrze, że radni się obudzili i w końcu dano im dojść do głosu. Pragnę zauważyć, że wracając do mojego pierwszego komentarza, na temat byłego włodarza naszej gminy, to utwierdzam się w przekonaniu, że miałem rację. Wszystko opiera się o sądy i sprawy sądowe. Najlepiej jest zagonić człowieka do sądu, bo po co z nim rozmawiać.
P.S.
Kończąc swoje dywagacje, nie rozumiem jak ktoś, kto chce posyłać do sądu zwykłych obywateli sam pozwala łamać prawo. Przetarg to jest przetarg. Jeżeli został rozstrzygnięty na daną kwotę, to jak można pozwolić sobie na wyższe faktury? Wykonawca i zarazem przystępujący do przetargu musi skalkulować koszty. Jeżeli wpływają oferty w zamkniętych kopertach, to o co tu chodzi? Przykład z naszej gminy. Dowozy szkolne, wpływają dwie oferty, wygrywa jedna najtańsza. I co by było, gdyby wykonawca wystawiał za miesiąc faktury o 200000 pln wyższe. Chyba reakcja byłaby natychmiastowa. A ZGDO wszystko ładnie tańczy i śpiewa a wieśniaki mają płacić. Koniec, ale nawet zwolennikom ZGDO daję do przemyślenia.
analityk
analityk 31.01.2017, 18:29
Mój komentarz do drugiego filmu. Oczywiście lać wodę, tak jak wcześniej przewodniczący ZGDO można i ludziom wciskać ciemnotę, ale są granice. Cytuję "życie jest życiem" co jest cytatem jednym z gości zaproszonych ze związku Gmin, który nim zarządza. Chyba cytat roku, nie tylko w naszym województwie, jeżeli chodzi o dobro mieszkańców to nawet w naszym Państwie. Będę jeszcze oglądał trzeci film z tego spotkania i boję się czego się dowiem, ale komentarz napiszę.
analityk
analityk 31.01.2017, 13:42
Takich jaj jeszcze nie słyszałem. Oglądam trzeci raz ten film (1) i wywód przewodniczącego związku i zastanawiam się, czy nie był razem na jakimś szkoleniu w przeszłości z poprzednim Wójtem Widuchowej. Dlaczego? Dlatego, żeby pier.....ć o głupotach i zmęczeniem materiału, próbować zmęczyć zainteresowanych i udowodnić im, że są głupkami, którymi można manipulować. Przecież to ględzenie jest upokarzające dla słuchaczy. Dlaczego nikt tego nie przerwał. Ludzie ja podziwiam Was wszystkich uczestniczących, że to wytrzymaliście. Pewne sprawy zostały poruszone kilkanaście razy, albo więcej, tylko po to, żeby zmęczyć słuchających. Tylko na debili mógł liczyć, nie wiem co było dalej dopiero będę oglądał.

Pozostałe