Krzywin * Dyskusja na temat dowozów szkolnych w SP Krzywin

  • 25.01.2017, 17:01 (aktualizacja 26.01.2017, 06:13)
  • Piotr Waydyk
Krzywin * Dyskusja na temat dowozów szkolnych w SP Krzywin
Podczas wczorajszego spotkania wójta Anny Kusy-Kłos z rodzicami i nauczycielami z ust z jednego z rodziców padło pytanie w sprawie nowej sytuacji podczas porannego dowozu uczniów do szkoły i przedszkola w Krzywinie. To pierwsza tego typu dyskusja na ten temat, chociaż bezpośrednio zainteresowani i odpowiedzialni za bezpieczny dojazd dzieci z tym tematem zmagają się od ponad miesiąca. Całość odpowiedzi oraz dyskusji znajduje się na poniższym filmie.

 Problem z docieraniem uczniów do krzywińskiej podstawówki i przedszkola wybuchł nagle przed śwętami Bożego Narodzenia, gdy jeden z rodziców złożył skargę do Urzędu Gminy w Widuchowej. Na ten temat powstało już wiele mitów i legend. Podczas spotkania z rodzicami i nauczycielami wójt przedstawiła swoje rozwiązanie. Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania filmu. Być może znajdą Państwo odpowiedź na wciąż nurtujące pytania. 

  Mój komentarz:

   Jeżeli ktoś myślał, że w tym miejscu pokuszę się o swoją opinię na ten temat, to głęboko się zawiedzie. Konsekwentnie nie będę komentować publicznie wszelkich kwestii związanych z miejscem mojego zatrudnienia. Dodam tylko, że odpowiedzialni z mocy prawa za organizację bezpiecznych dwozów dzieci jest organ prowadzący, a za bezpieczeństwo uczniów dyrektor szkoły. Rolą nauczycieli jest wykonywanie swoich obowiązków wynikających z przepisów zewnętrznych oraz ustaleń wewnętrznych placówki. Jakiekolwiek by one nie były, najważniejsze i tak jest bezpieczeństwo dzieci, a to wynika nie tylko z bezdusznych przepisów prawa, lecz także z misji publicznej, jaką wykonuje nauczyciel. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe