Wójt Anna Kusy-Kłos odkryła karty w sprawie przyszłości oświaty w Krzywinie. Dostępna jest pełna dokumentacja wideo

  • 24.01.2017, 21:28 (aktualizacja 25.01.2017, 12:15)
  • Piotr Waydyk
Wójt Anna Kusy-Kłos odkryła karty w sprawie przyszłości oświaty w Krzywinie.…
Na dzisiejszym spotkaniu w świetlicy wiejskiej w Krzywinie w sprawie przyszłości oświaty w Krzywinie, wójt Anna Kusy-Kłos zaproponowała przeniesienie oddziału tzw. "zerówki" do szkoły, a młodsze oddziały pozostawić w dotychczasowym miejscu jednocześnie włączając je w struktury Gminnego Przedszkola. Ponadto szkoła zostanie przekształcona w placówkę nie I-VIII lecz w 0-VIII.

    Propozycja wójta jako organu prowadzącego jest tylko początkiem drogi, aby tak się stało. W tej chwili rozpoczął się okres konsultacji społecznych, które zostaną zakończone stosowną uchwałą Rady Gminy Widuchowa w końcu lutego. Następnym krokiem będzie uzyskanie pozytywnej opinii Kuratorium Oświaty. W kwietniu lub maju nastąpi ostateczna decyzja radnych. Na każdym etapie oczywiście istnieją jeszcze drogi odwoławcze. Tak naprawdę, przy takiej konstrukcji reformy organizacji oświaty gminnej, problem tkwi w formalnej likwidacji punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Krzywinie przy jednoczesnej zmianie organizacyjnej Przedszkola Gminnego w Widuchowej, które miałoby funkcjonować jako jedno przedszkole, ale w dwóch budynkach i do tego w dwóch miejscowościach. Klasy I-VIII nie są żadnym problemem, gdyż dzieje się tak na mocy ustawy wprowadzającej nowe prawo oświatowe. Kto czytał tę ustawę, ten nie będzie miał żądnych wątpliwości.

 Komplet 3 filmów jest już dostępny. 

Film nr 1:

Film nr 2:

Film nr 3:

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe