CHALPS * Ekipa z Widuchowej druga w III turnieju w Nawodnej

  • 22.01.2017, 13:02 (aktualizacja 22.01.2017, 14:16)
  • Piotr Waydyk
CHALPS * Ekipa z Widuchowej druga w III turnieju w Nawodnej Mateusz Szelążek (Chojna 24)
Dziś w Nawodnej odbył się III turniej z cyklu Chojeńskiej Amatorskiej Ligi Piłki siatkowej z Udziałem amatorów siatkówki z Widuchowej. Miło mi poinformować, że nasi siatkarze zajęli II miejsce, co pozwoliło im wspiąć się na III miejsce w klasyfikacji całego cyklu. W meczu finałowym z liderem rozgrywek nasi siatkarze ulegli tylko 1:2, co dobrze rokuje na przyszłość.

Oficjalna informacja organizatora ligi:

Za nami III kolejka , a to oznacza że jesteśmy na półmetku rozgrywek. Turniej odbywający się 21 stycznia był jednym z najbardziej emocjonujących w ostatnich latach. Pierwsze emocje związane z zawodami pojawiły się podczas losowań grup, gdy okazało się że nie pojawi się drużyna z Myśliborza w związku z czym drużyny które trafią do grupy składającej się z dwóch drużyn będą w zdecydowanie korzystniejszej sytuacji. Los tak chciał że do grupy składającej się z dwóch drużyn trafiły zespoły: Widuchowa oraz Libero. Grupę trzy drużynową tworzyły zespoły: D&E-Med, Wataha oraz Narost.

W pierwszym meczu Wataha podejmowała lidera rozgrywek (D&E-Med) i niespodziewanie wygrała najpierw pierwszego seta, a potem całe spotkanie 2:1, tym samym ustanawiając pierwszą porażkę D&E-Medu w historii rozgrywek. Radość zawodników watahy oraz entuzjazm pozostałych ekip był oczywisty w myśl zasady "bij mistrza". W drugiej grupie odbył się tylko jeden mecz, dający bezpośredni awans do finału rozgrywek. Widuchowa bez większych problemów pokonała drużynę Libero (2:0) i tym samym stała się pierwszym finalistą turnieju.
W kolejnych meczach Narost pokonał 2:1 świetnie dysponowaną tego dnia Watahą by następnie przegrać 0:2 z D&E-Medem. Przez chwilę wydawało się że kolejność poszczególnych miejsc jest jasna, w momencie sięgnięcia po regulamin, okazało się że jest inaczej i tu pojawiły się kontrowersje związane z systemem awansu do fazy pucharowej wywołując skrajne emocje w śród zainteresowanych zespołów. Ostatecznie zespół Watahy został sklasyfikowany na 3 pozycji w grupie, kończąc tym samym zawody na ostatnim 5 miejscu, z czym zawodnicy bardzo długo nie mogli się pogodzić. Narost w meczu o 3 miejsce rywalizował z Libero i bardzo szybko rozprawił się z rywalem kończąc spotkanie 2:0. Finałowy pojedynek rozegrany został pomiędzy D&E-Medem a ekipą z Widuchowej. Zwycięsko z rywalizacji wyszedł lider pokonując z problemami Widuchową 2:1. Na uwagę zasługuje fakt iż drużyna z Widuchowej grała w składzie pięcioosobowym i zaprezentowała się przy tym bardzo dobrze, grając tym samym swój pierwszy finał.

Wyniki meczów:
Wataha - D&E-Med 2:1
Widuchowa - Libero 2:0
Narost - Wataha 2:1
D&E-Med - Narost 2:0
Narost - Libero 2:0
D&E-Med - Widuchowa 2:1

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. D&E - Med 6pkt
2. Widuchowa 5pkt
3. Narost 4pkt
4. Libero 3pkt
5. Wataha 2pkt
6. Myślibórz 0pkt

Tabela po III kolejce:
1. D&E-Med 18pkt
2. Narost 13pkt
3. Widuchowa 11pkt
4. Wataha 10pkt
5. Libero 8pkt
6. Myślibórz 2pkt

Organizator prawdopodobnie wykluczy drużynę Myśliborza z rozgrywek, podobnie jak postąpił z zespołem Old Stars. Wraz ze zmniejszeniem ilości zespołów i uczestnictwem nieparzystej ilości drużyn zmieniony zostanie system rozgrywek. Najbardziej realną opcją rozgrywania zawodów będzie system "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

Piotr Waydyk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe