Zebranie rodziców o przyszłości Szkoły Podstawowej w Krzywinie w związku z planowaną reformą oświaty. Czy czeka nas krzywiński armagedon oświatowy? Polecam mój komentarz

  • 22.01.2017, 11:09 (aktualizacja 22.01.2017, 13:02)
  • Piotr Waydyk
Zebranie rodziców o przyszłości Szkoły Podstawowej w Krzywinie w związku…
Na wtorek 24 stycznia o godz.16.00 w świetlicy wiejskiej w Krzywinie Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos zaprosiła rodziców uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Krzywinie, Oddziału Przedszkolnego oraz Punktu Przedszkolnego w Krzywinie na spotkanie poświęcone przygotowaniu wdrożenia reformy systemu oświaty na terenie Gminy Widuchowa. Gmina zapewnia możliwość dojazdu na spotkanie autobusem szkolnym, który odwozi dzieci do miejscowości ostatnim kursem. Warto dodać, że bezpośrednio po spotkaniu w sparwach oświatowych odbędzie się w tym samym miejscu zebranie wiejskie.

   Mój komentarz:

    Jak dotąd wójt Anna Kusy-Kłos milczała jak grób na temat sieci szkół w naszej gminie po wprowadzeniu reformy oświaty przez rząd. Niedawno Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą nowe prawo oświatowe, które będzie obowiązywało od 1 września 2017 roku. Odwrotu od reformy już nie będzie. Klamka zapadła. Wiele samorządów , w tym kilka sąsiednich, tych bardziej zadłużonych jak nasz, wykorzystując narastający wokół oświaty chaos i dezinformację, postanowiło wykorzystać okazję do likwidacji szkół na swoim terenie. Z jednej strony ogromne długi, a z drugiej bezwzględna demografia, która ma wpływ na malejąca subwencję oświatową, determinują lokalnych wójtów i burmistrzów do próby reorganizacji sieci szkół na ich terenie. W ich pojęciu to racjonalizacja wydatków publicznych. Zewsząd docierają nas przykłady  chęci likwidacji szkół lub zmniejszenia ich organizacji do klas I-IV, tudzież pozostawieniu klas maksymalnie do I-VI. Niektóre samorządy "majstrują" także nawet przy przedszkolach. 

    Ta psychoza udziela się tzw. "ulicy". Również w Krzywinie widać w ostatnich dniach spustoszenie w postaci chaosu informacji i dezinformacji, jakie sieje tzw. "internet z ust do ust". Na wszystko nakłada się złowieszcze milczenie wójta oraz temat bezpiecznego dowozu dzieci do szkoły. Czy czeka nas armagedon oświatowy z placówką w Krzywinie na pierwszym planie? tego dowiemy się z bezpośredniego przekazu od wójta już w najbliższy wtorek. Zapewniam, że wszędobylskie i zwykle dobrze poinformowane e-widuchowa.pl też jest bardzo ciekawe wyników jak i przebiegu spotkania. Tak skrzętnie ukrywanej tajemnicy w sprawach zamiarów organu prowadzącego szkołę nie było od kadencji poprzedniego wójta, kiedy o skrytych ruchach wójta dowiadywaliśmy się długo po czasie. Teraz takiej możliwości nie będzie, gdyż ustawię kamerę i nagram wszystko, aby dosłownie wszyscy mieszkańcy Gminy Widuchowa, nie tylko na pewno licznie przybyli na spotkanie bezpośrednio zainteresowani rodzice, dowiedzieli się całej i nagiej prawdy z internetu, a nie z przekazu tzw. "ulicy". 

Przy okazji polecam lekturę mojego wcześniejszego artykułu: Reforma oświaty * Prezydent dziś podpisał ustawy i klamka zapadła. Jakie nas czekają zmiany w funkcjonowaniu…

    
 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe