Zebrania wiejskie 2017 * W Żarczynie było gorąco. Mieszkaniec Żarczyna stwierdził, że jest w posiadaniu sensacyjnych dokumentów! Dożynki Gminne 2017 w Żarczynie!

  • 19.01.2017, 04:17 (aktualizacja 19.01.2017, 06:20)
  • Piotr Waydyk
Zebrania wiejskie 2017 * W Żarczynie było gorąco. Mieszkaniec Żarczyna…
Wczoraj (środa) w Żarczynie odbyło się drugie z całej serii spotkań wójta z mieszkańcami gminy. Żarczyn zawsze słynął w ostatnich latach ze sporej frekwencji na zebraniach. I tym razem przybyło kilkadziesiąt osób. Najważniejszą informacją, po raz pierwszy podaną publicznie, jest miejsce tegorocznych Gminnych Dożynek. Otóż wiadomo, że będzie nim Żarczyn.

   Ponadto w miarę gorąco było podczas kilku tematów, które nurtują lokalną społeczność oraz nie tylko. Kilku miejscowych piłkarzy Pro-Teamu, najwyraźniej niedoinformowanych przez zarząd klubu o wcześniejszych spotkaniach i ustaleniach z wójtem  miało pretensje, że nie mają gdzie grać i że gmina nic w tym temacie nie robi (początek filmu). Inny mieszkaniec Żarczyna pytał o wyjazd delegacji gminnej do partnerskiego Gehrde (drugi fragment).

    Ten sam mieszkaniec drążył mocno zgrany ostatnio w mediach temat ZGDO. Stwierdził między innymi w miejscu publicznym, że jest w posiadaniu dokumentów świadczących, że w ZGDO w latach 2013-14 wszystko było w największym porządku, a finanse były na plusie.

Mój komentarz:

    Te sensacyjne dokumenty, jeżeli ten obywatel rzeczywiście posiada i ujawni, zrewolucjonizują całą dotychczasową, gromadzoną z mozołem od miesięcy, wiedzę na temat sytuacji w ZGDO. To sygnał dla radnych gminnych, szczególnie pozostających w większości (tzw. oktet Bogusia), którzy nie ukrywają przywiązania do Wielkiej Spuścizny poprzedniego wójta, że są jakieś sensacyjne dokumenty potwierdzające tezę o wielkich osiągnięciach związku śmieciowego, gdy poprzedni wójt pełnił w nim funkcję Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego. Nie byłoby w tym całym zamieszaniu na zebraniu w Żarczynie nic szczególnego, gdyby nie fakt, że obywatel ów jest bliskim członkiem rodziny poprzedniego wójta, więc ciężko mówić o blefie w stylu "czarnej teczki" Stana Tymińskiego, tylko o realnych dowodach. Czekamy na ujawnienie tych "kwitów". To będzie hit medialny początku roku, który - jeśli się potwierdzi - zdziwi nawet kolegów poprzedniego wójta z ZGDO, którzy nadal trzymają w nim pełnię władzy i pod presją opinii publicznej ujawniają z wielkim oporem od ponad roku zupełnie inny obraz związku niż malował poprzedni wójt, gdy jeszcze pełnił swój urząd. Temu obywatelowi nie pozostaje obecnie nic innego, jak ujawnienie teraz tych dokumentów, gdyż w innym przypadku może zostać posądzony o mówienie nieprawdy w miejscu publicznym. Inna sprawa, że bycie autorem "Ściemy Roku", może okazać się nagle wyrachowanym chwytem marketingowym, nakierowanym na podniesienie własnej rozpoznawalności. To z kolei cecha dobrych polityków szykujących się do startu w nadchodzących wyborach, których celem może być np. rzetelne sprawowanie mandatu radnego, reprezentującego interesy wyborców.

 

Piotr Waydyk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe