Żelechowo * Starosta Gryfiński wydał pozytywną decyzję na budowę elektrowni wiatrowych

  • 10.01.2017, 23:15 (aktualizacja 11.01.2017, 05:09)
  • Piotr Waydyk
Żelechowo * Starosta Gryfiński wydał pozytywną decyzję na budowę elektrowni…
W końcówce ubiegłego roku, dokładnie 15 grudnia, Starosta Gryfiński wydał decyzję nr 553/2016 obejmującą budowę zespołu elektrowni wiatrowych w okolicach Żelechowa. Wniosek wcześniej firma Fieldon Investments Sp. z o.o., Wiatromill Sp. k. z Warszawy. Udzielone pozwolenie na budowę zespołu elektrowni wiatrowych obejmuje trzy elektrownie wiatrowe wraz z placami montażowymi, dojazdami i zjazdami, zlokalizowanych na terenie działek nr: 205, 121/24, 356/2, 818 w obrębie ewidencyjnym Żelechowo.

  Mój komentarz:

   Jeśli pomyślna decyzja na budowę wiatraków na trenie Gminy Widuchowa zostanie podparta konkretna inwestycją, będą to bardzo dobre wieści dla gminnych finansów w nadchodzących latach. Gminy, gdzie powstały elektrownie wiatrowe, mają wielkie dodatkowe środki na inwestycje. Na podobne profity mogą liczyć właściciele pół, na których mają znajdować się instalacje. Obserwujemy to ostatnio na przykładzie Gminy Kozielice. Nieco ten hurraoptymizm studzi wciąż zmieniające się prawo polskie, które ostatnio bardzo mocno ogranicza rozwój energetyki wiatrowej. Tak naprawdę nie możemy cieszyć się, jeśli nie zobaczymy na podżelechowskich polach pierwszych koparek. Do sprawy powrócę wkrótce. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
widz
widz 11.01.2017, 07:28
Droga do Żelechowa będzie zakończona, powstanie elektrownia wiatrowa na czym skorzystają wszyscy. Współpraca władz powiatu i gminy jest nad wyraz bardzo widoczna, nie tak jak bywało w poprzednich kadencjach, że targali się tylko po sądach. Można??? Trzeba mieć tylko trochę empatii i chcieć coś zrobić dla społeczeństwa, bez względu na to, z którego regionu gminy jest.

Pozostałe