Urząd Gminy * Nie było chętnych na wolne stanowisko urzędnicze. W kluczowym referacie ds. inwestycji wciąż utrzymuje się vacat. Polecam mój komentarz

  • 06.01.2017, 13:10 (aktualizacja 06.01.2017, 14:22)
  • Piotr Waydyk
Urząd Gminy * Nie było chętnych na wolne stanowisko urzędnicze. W kluczowym…
Nie było chętnych na stanowisko podinspektora ds. ochrony środowiska w Referacie Inwestycji Strategii i Rozwoju, na które po raz drugi Wójt Gminy ogłosiła konkurs. Do 2 stycznia można było zgłaszać swoje kandydatury. W wyznaczonym terminie nie wpłynęły żadne oferty. ​​​​​​​W związku z powyższym postępowanie konkursowe nie zostało rozstrzygnięte.

   O kolejnych zmianach i naborach na stanowiska urzędnicze pisałem o tym w artykule Urząd Gminy * Kolejne zmiany i roszady na stanowiskach urzędniczych. To jeszcze nie koniec

    Przed ewentualnymi kandydatami postawiono bardzo wysokie wymogi. Czy ten czynnik spowodował, że nie było chętnych? Czy w związku z tym doczekamy się ogłoszenia już trzeciego konkursu, czy też znajdą się jakieś inne rozwiązania? 

Mój komentarz:

    Jak można zaobserwować, Referat Inwestycji Strategii i Rozwoju, który jest kluczowym referatem w sprawach prowadzonych przez gminę inwestycji, w ostatnich dwóch  latach, czyli od początku kadencji obecnej wójt, był najbardziej podatny na radykalne zmiany personalne. Już na początku 2015 roku odszedł jeden z pracowników, a pod koniec 2016 roku kierowniczka referatu. Nowa wójt, wcześniej radna i członek komisji rewizyjnej, wie bardzo dobrze, jak ważny jest to wizerunkowo i odpowiedzialny zespół ludzi. Przy tak dużym zadłużeniu spowodowanym głównie fatalnym prowadzeniem inwestycji w poprzednim okresie, naszej gminy nie jest stać na eksperymenty i wpadki w postaci korekt (czyt, kar), "nieprzewidzianych" robót dodatkowych, tworzenia złej dokumentacji przetargowej oraz długoletnich procesów z wykonawcami, co wcześniej było nagminne. Tu już nie da rady nic uczynić  w kwestii przesunięć w urzędzie. Nie ma też kogo awansować, gdyż jest to zespół 3-osobowy, obciążony dodatkowo jednym vacatem. Pani Jasia jest świetnym fachowcem i niezastąpiona w innych tematach, co zresztą zauważył był przewodniczący Bogdan Kosmalski podczas ostatniej sesji. Istnieje więc pilne zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalisty. Tacy znajdują się na rynku, ale już są zagospodarowani w innych urzędach. Co może przyciągnąć dobrego fachowca? Proza! Tylko dobra pensja, możliwość dalszego rozwoju i awansu zawodowego, a czasem też dobra atmosfera w pracy. Trzeba po prostu podkupić człowieka, dokonać transferu jak w zawodowej piłce nożnej. Czasem warto więcej zapłacić niż wejść kolejny raz w bardzo kosztowne błędy zatrudniając "żółtodzioba".. 

    I tu mam kolejny żal i pretensje do komisji rewizyjnej i jej przewodniczącej Hasiuk. Wasze kontrole są bezużyteczne, a tematyka beznadziejna i w dodatku inna niż wcześniejsze demokratyczne ustalenia. Wciąż, szanowna komisjo, nie spłodziliście tak prozaicznego dokumentu jak protokół pokontrolny z posiedzenia 5 października 2015 roku, która dotyczyła kontroli remontu budynku urzędu gminy. To na przykładzie tamtej inwestycji, jak w fachowym podręczniku, można było świetnie poznać, czego nie należy czynić, aby nie marnotrawić gigantycznych środków publicznych. Wciąż nie odrobiliście lekcji z historii, a z Waszych działań nie płynie żadna lekcja na przyszłość. Komisja Rewizyjna w tym składzie osobowym i pod tym przewodnictwem skompromitowała się do cna. I choćbyście przypalali mnie w tej chwili rozżarzonym żelazem, to zdania o Was nigdy nie zmienię. Kompletnie jesteście niegotowi do kolejnych kontroli obecnych władz. No chyba, że Wasz Wielki Sufler, pomny swoich błędów, zdradzi Wam tajemnicę, gdzie ewentualnie szukać, aby cokolwiek próbować znaleźć. Takie koleżeńskie porady od kuchni. Ale widzę też dla Was światełko w tunelu. Obecna wójt także była członkiem komisji rewizyjnej w poprzedniej kadencji. Może radna Hasiuk lub jej najbliższa koleżanka radna Malik dzięki wybitnej działalności w komisji rewizyjnej też wybiją się na wysokie stanowiska w gminie? Teoretycznie powinno być im łatwiej, gdyż w komisji rewizyjnej mają obecnie zdecydowaną większość głosów (4 do 1), a obecna wójt pozostawała w mniejszości (2 do 3). A więc do dzieła. Najwyższe stanowiska w gminie czekają już za dwa lata. Teraz trzeba się wykazać, w żadnym wypadku nie kompromitować się.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wstyd
Wstyd 06.01.2017, 21:19
O nie, nie, nie... Jakby któraś z Pań miała nas reprezentować, to wyprowadziłbym się z gminy. Ze wstydu.
mecenas
mecenas 06.01.2017, 15:20
Brawo Panie Piotrze Pana komentarze zasługują na wielkie uznanie ,są bardzo trafne i dosadne, mówią o prawdzie za którą poprzedni wójt i jego grupa na czele z poprzednią przewodniczącą rady i z obecnym przewodniczącym powinni być szczegółowo rozliczeni i pociągnięci do odpowiedzialności .......... .

Pozostałe