Budynek poszkolny w Żelechowie * Nieruchomość traci na wartości. Gmina właśnie ogłosiła czwarte rokowania w cenie wywoławczej 180 tys. PLN

  • 27.12.2016, 21:29 (aktualizacja 27.12.2016, 21:56)
  • Piotr Waydyk
Budynek poszkolny w Żelechowie * Nieruchomość traci na wartości. Gmina…
Budynek poszkolny w Żelechowie nadal znajduje się w ofercie do sprzedaży. Nie udało się sprzedać nieruchomości za ćwierć miliona w toku trzecich rokowań, więc obniżono jego wartość do 180 tys. PLN. Budynek można też nabyć na raty. Tym razem termin składania ofert mija 12 stycznia o godz. 14.00.

          Całą dotychczasową historię próby jego zagospodarowania opisałem wcześniej w swoich artykułach.  Przypomnę, że wcześniej odbyły się dwa przetargi ograniczone  oraz dwa przetargi nieograniczone w następujących terminach: 20.11.2015 r. , 17.02.2016 r. Próbowano też już trzykrotnie sprzedać budynek w trybie rokowań publicznych. Cena wywołacza w tym czasie zdążyła spaść z 350 tys. PLN na 180 tys. PLN.

        Co warto wiedzieć przystępując do rokowań. Otóż dla nieruchomości nie ma opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z zapisem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy nieruchomość leży w strefie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy zagrodowej z dopuszczeniem usług.

          Najbliższe rokowania odbędą się w dniu 19 stycznia 2017 r. w budynku Urzędu Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8 , Widuchowa , pokój nr 02 o godz. 9.30. Przystępujący do rokowań winni wpłacić zaliczkę w wysokości 5% ceny wywoławczej ceny wywoławczej,  najpóźniej do dnia 12.01.2017 r. (czwartek). Wpłacona zaliczka zostanie zaliczona na poczet ceny nabycia prawa własności nieruchomości, jeżeli osoba wpłacająca zaliczkę wygra rokowania, a zwrócona jeżeli osoba wpłacająca zaliczkę nie wygra rokowań. Zaliczka ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który rokowania wygrał od zawarcia umowy notarialnej. Cenę nabycia prawa własności nieruchomości równą cenie osiągniętej w rokowaniach wpłaca się nie później niż do dnia zawarcia umowy notarialnej, w przypadku rozłożenia na raty pierwsza rata płatna jest nie później niż do dnia zawarcia umowy , a następne raty wraz z oprocentowaniem w wysokości 25% stopy procentowej równej stopie redyskonta weksli stosowanej przez Narodowy Bank Polski podlegają zapłacie w terminach ustalonych przez strony w umowie. Koszt sporządzenia aktu notarialnego i koszty sądowe w całości pokrywa nabywca. Jednocześnie informuję, że nie przystąpienie do zawarcia umowy notarialnej nabycia prawa własności w ustalonym terminie powoduje przepadek wpłaconej zaliczki.

          Pisemne zgłoszenie w zamkniętych kopertach z napisem: „Nieruchomość nr 516 obręb Żelechowo - rokowania” należy złożyć w Urzędzie Gminy Widuchowa, 74-120 Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8, pokój nr 11 w terminie do dnia 12.01.2017 r. do godziny 1300.

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe