Urząd Gminy * Kolejne zmiany i roszady na stanowiskach urzędniczych. To jeszcze nie koniec

  • 27.12.2016, 09:26 (aktualizacja 27.12.2016, 10:27)
  • Piotr Waydyk
Urząd Gminy * Kolejne zmiany i roszady na stanowiskach urzędniczych. To…
W ostatnim czasie sporo się dzieje w Urzędzie Gminy Widuchowa na stanowiskach urzędniczych. Przypomnę, że najpierw Anna Sobczyńska, dotychczasowa kierownik Referatu Inwestycji, Strategii i Rozwoju, czyli jednego z najważniejszych referatów w całym urzędzie, wygrała konkurs na sekretarza w Gminie Boleszkowice. W jej miejsce została zatrudniona w wyniku postępowania konkursowego Dorota Koleda.

  O zmianie informowałem w artykule Urząd Gminy * Wkrótce zmiana na ważnym stanowsku urzędniczym. Dorota Koleda za Annę Sobczyńską.

    W międzyczasie na zasłużoną emeryturę już wkrótce odchodzi Bogusława Siebert, która od wielu lat zajmowała samodzielne stanowisko d/s oświaty, kultury, sportu i turystyki oraz pełniła jednocześnie funkcję z-cy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Obecnie znajduje na urlopie, po czym uda się na zasłużoną emeryturę. Pani Bogusia to nietuzinkowa postać w naszym urzędzie. Trudnego zadania zastąpienia jej podjęła się Monika Nowicka, która dotychczas pracowała jako podinspektor w Referacie Inwestycji, Strategii i Rozwoju. 

   W ten sposób stworzył się vacat na stanowisku podinspektora w RISiR, na który został ogłoszony konkurs. Pisałem o tym w artykule Praca w Urzędzie Gminy * Wójt organizuje konkurs na dwa stanowiska urzędnicze. Rozstrzygnięcie po… Stosowne dokumenty trzeba było złożyć do 6 grudnia b.r. Niestety nie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. W wyznaczonym terminie wpłynęła tylko jedna oferta, która nie spełniała wymogów formalnych. Konkurs został zatem niemal natychmiast ponowiony. Obecnie oferty można zgłaszać do 2 stycznia do godz. 10.00. W przypadku tego stanowiska wymagane jest już pewne doświadczenie zawodowe. 

   Rozstrzygnięty został natomiast równolegle ogłoszony konkurs na stanowisko młodszego księgowego w referacie finansowym. Tu było więcej zgłoszeń, a konkurs wygrała Anna Rogalska z Widuchowej. Zresztą w referacie finansowym wkrótce nastąpią kolejne zmiany z związku planowanym rychłym przejściem na emeryturę dwóch doświadczonych urzędniczek, obecnie na kierowniczych stanowiskach. Wkrótce okaże się, czy kolejny nabór - o ile taki nastąpi - będzie dotyczył doświadczonego pracownika z zewnątrz, czy też kolejnego najniższego stanowiska młodszego księgowego. Trzeba przy tym pamiętać, że nabór na konkretne stanowiska może odbywać się w drodze konkursu zewnętrznego, awansu wewnętrznego lub na zasadzie przesunięcia z innego stanowiska. Mamy obecnie okazję obserwować wszystkie te zjawiska równocześnie.

  Wszystkie te opisywane odejścia pracowników, jak można zaobserwować, są zmianami naturalnymi, a więc są wynikiem awansów zawodowych oraz planowanych odejść na emeryturę na wniosek pracowników.
 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe