Igrzyska Młodzieży Szkolnej * Reprezentacja SP Krzywin w piłce ręcznej dziewcząt z brązowym medalem mistrzostw powiatu

  • 20.12.2016, 21:18 (aktualizacja 20.12.2016, 22:30)
  • Piotr Waydyk
Igrzyska Młodzieży Szkolnej * Reprezentacja SP Krzywin w piłce ręcznej…
Dziś w Baniach odbył się turniej finałowy Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Wystąpiły po cztery najlepsze drużyny z całego powiatu gryfińskiego wyłonione z wcześniejszych eliminacji rejonowych. Miło mi poinformować, że mistrz rejonu pierwszego, Szkoła Podstawowa w Krzywinie zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w kategorii dziewcząt i wróciła do domu z brązowym medalem.

 Dziewczętom z Krzywina wybitnie nie wyszedł pierwszy mecz półfinałowy z SP Trzcińsko. Zagrały wybitnie nieskutecznie (miedzy innymi piłka 5 razy wylądowała na poprzeczce i słupku) i przegrały 0:1. Ten nieudany mecz pod względem zdobyczy bramkowej sprawił, że w drugim pojedynku zmierzyły się tylko o brązowy medal z gospodyniami z Bani. Tu już ze skutecznością było zdecydowanie lepiej i wygrały pewnie 4:1. Po dwie bramki zdobyły Daria Czernecka i Asia Sroka.  Mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta z Cedyni, które po dogrywce pokonały 5:4 SP Trzcińsko Zdrój.

  Reprezentacja SP Krzywin zagrała w składzie: Martyna Zygadlik, Ola Lidwin, Ola Lis, Marcelina Smolak, Wiktoria Czerwionka, Daria Czernecka, Asia Sroka, Magda Signiewicz, Oliwia Choncel i Paulina Śnioszek.

  W równolegle odbywających się zawodach chłopców kolejność była następująca: 1 - ZS Banie, 2 - SP Trzcińsko Zdrój, 3 - ZS Kołbacz, 4 - ZS Cedynia. Mistrzowie powiatu uzyskali kwalifikacje do zawodów szczebla regionalnego.

  Brązowy medal w piłce ręcznej dla SP Krzywin jest pierwszym medalem w tej szkole od 2009 roku, gdy mistrzostwo powiatu zdobyli chłopcy w piłce nożnej 7-osobowej. Następne zawody odbędą się w mini-siatkówce na początku stycznia w Widuchowej.  

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr Waydyk
Piotr Waydyk 25.12.2016, 14:29
Najbardziej rozbawiają mnie takie komentarze jak Brajana, które sugerują, że młodzież jest wspaniała tylko ich wychowawcy do niczego. Zapewne dzieci urodziły się już z umiejętnością gry w piłkę ręczną i całe szczęście, że nauczyciel niedostatecznie dużo spędza czasu nad statystykami z wiejskiej ligi halowej, gdyż w przeciwnym razie oduczyłby dzieci grać. Pozdrawiam. Naprawdę rozbawiłeś mnie, Brajanku
Brajan
Brajan 24.12.2016, 23:58
Brawo młodzież z Gminy Widuchowa! Widać że jest u nas ogromny potencjał. Szkoda tylko że nikt nie chce się zaangażować w cięższą pracę nad rozwojem.. np autor tekstu który woli bawić się w statystyki z jakieś wiejskiej ligi halowej zamiast postawić na coś bardziej ambitnego..
nick
nick 22.12.2016, 06:16
profesor (księżulu) ty chyba masz jakiś kompleks ze sobą. Na prawdę są dobrzy psycholodzy w naszym powiecie, czy nawet województwie. Polecam się wyleczyć.
Piotr Waydyk
Piotr Waydyk 22.12.2016, 05:46
Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, aby przekonać się, że dziewczyny grały w sportowym obuwiu. Zaraz po dekoracji nastąpił szybki odjazd transportu powrotnego, więc dziewczyny zmuszone były wyjść już przebrane po odbiór medali. Sugestia, że opiekun grupy czegoś nie dopilnował?
profesor
profesor 21.12.2016, 20:43
brawo dziewczyny ale dlaczego jesteście w zimowych butach na sali gimnastycznej ?

Pozostałe