Igrzyska Młodzieży Szkolnej * Reprezentacje dziewcząt w piłce ręcznej z SP Krzywin i ZS Widuchowa najlepsze w rejonie

  • 16.12.2016, 20:46 (aktualizacja 16.12.2016, 21:11)
  • Piotr Waydyk
Igrzyska Młodzieży Szkolnej * Reprezentacje dziewcząt w piłce ręcznej…
Dziś w Gryfinie na hali sportowej przy ul. Iwaszkiewicza w Gryfinie odbyły sie Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini-piłce ręcznej dziewcząt. Szkolne reprezentacje z Gminy Widuchowa zjawiły się w komplecie i miło jest mi poinformować, że obie spotkały się w finale rozgrywek.

  Najpierw musiały jednak pokonać mocne reprezentacje z Gryfina w meczach półfinałowych. Zawodniczki z Widuchowej po pełnym emocji pojedynku pokonały 5:4 SP nr 1 w Gryfinie. W drugim półfinale dziewczęta z Krzywina okazały się lepsze 6:3 od gospodyń turnieju z SP nr 3 Gryfino (bramki: Asia Sroka, Ola Lis i Daria Czernecka po 2). W meczu o trzecie miejsce "trójka" pokonała "jedynkę" 7:2. 

  Mecz finałowy i zarazem derbowy pomiędzy Krzywinem i Widuchową  rozpoczął się od szybkiego prowadzenia ZS Widuchowa 2:0. Do przerwy krzywiniankom udało się zniwelować stratę do 1:2. Po przerwie reprezentantki z Krzywina zdobyły kolejne 4 gole z rzędu i to one okazały się najlepsze w rejonie złożonym z trzech gmin (Gryfino, Widuchowa i Stare Czarnowo). Końcowy wynik to 5:3 (bramki dla Krzywina: Ola Lis 3 oraz Ola Lidwin i Daria Czernecka po 1). 

  Skład mistrzyń rejonu z Krzywina: Martyna Zygadlik (kapitan drużyny i bramkarka), obrotowa Asia Sroka, na środku rozegrania Ola Lidwin, prawe rozegranie Marcelina Smolak, lewe rozegranie Magda Signiewicz, prawoskrzydłowa Daria Czernecka, lewoskrzydłowa Ola Lis oraz rezerwowe Wiktoria Czerwionka, Oliwia Choncel, Paulina Śnioszek, Marysia Dworzyńska i Nikola Łukian. Członkiem drużyny jest nieobecna z powodu choroby w tym dniu Daria Kowalska.

  Dziewczęta z Krzywina czeka teraz finał powiatowy, który odbędzie się już w najbliższy wtorek w Baniach. Ich przeciwniczkami będą gospodynie i obrończynie tytułu sprzed roku z Bań oraz ekipy z Trzcińska Zdrój i Cedyni. 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe