Anonimowy czytelnik pisze do redakcji: "Remont nawierzchni drogowej w Krzywinie przy ulicy Polnej". Protokół komisji gospodarki i finansów z 27 kwietnia 2015 roku

  • 21.12.2016, 07:01 (aktualizacja 21.12.2016, 08:02)
  • Piotr Waydyk
Anonimowy czytelnik pisze do redakcji: "Remont nawierzchni drogowej w…
Kilka dni temu anonimowy czytelnik marian-_mediator przysłał do redakcji następujący tekst: "W dniu 15 grudnia mieszkańcy Krzywina mogą w końcu zasmakować luksusu, po wyremontowanym odcinku drogi na, który mieszkancy czekali tyle lat. Zapraszamy Pana szanownego redaktora do obejrzenia wykonanej pracy i wyrażenia swojej opinii na ten temat. Wierzymy i Pańska fachowa opinia pomoże nam ocenić standard wykonanych prac oraz wycenić zakres wykonanej pracy . Proszę o zainteresowanie się wyżej wymienionym tematem, I z niecierpliwością czekam na artykuł w pańskiej gazecie. Z poważaniem Mieszkaniec ulicy Polnej"

Moja odpowiedź

    Dziękuję za aktywność medialną. Byłem i widziałem. Ustaliłem nawet, kto był zleceniodawcą - Urząd Gminy w Widuchowej oraz kto wykonawcą. W ramach zlecenia gminy wykonano drobny remont kilku odcinków dróg gruntowych na terenie gminy. Podobne prace polegające na łataniu  co większych większych dziur  wykonano w Krzywinie przy ulicy Polnej, w Ognicy na drodze do miejscowości Radoszki oraz w Widuchowej  na ulicy Na Skarpie. Efektu tych prac nie widziałem tylko w Ognicy. Podobne prace miały być kontynuowane na drodze bocznej od Polnej w Krzywinie w kierunku kolonii. Zapewne mróz wstrzymał te prace. 

   Podzielam opinię anonimowego czytelnika, że zakres prac w żaden sposób nie pokrywa się z oczekiwaniami mieszkańców ulicy Polnej. Natomiast zakres przeprowadzonego remontu cząstkowego poprzez załatanie co większych dziur jak najbardziej wpisuje się w obecne możliwości budżetowe gminy oraz ubiegłoroczne ustalenia radnych z objazdowego posiedzenia radnych z komisji finansów i gospodarki z dnia  27 kwietnia 2015 roku. Udział w tym epokowym posiedzeniu brali udział radni nie tylko z tej komisji, gdyż łącznie było ich aż 11. Oto pełny protokół tej komisji:

     Uważny czytelnik pewnie zauważył listę priorytetów i sam może wyciągnąć wnioski. 

     Jestem częstym gościem posiedzeń organów władzy samorządu naszej gminy. Czytam wszystkie protokoły z posiedzeń. I nie mam dobrych wieści. Nie pamiętam, aby radni dyskutowali o tej drodze w kontekście gruntownej przebudowy. Obserwując dyskusje o stanie finansów gminy zauważyłem,  że w najbliższych latach nasza gmina nie udźwignie ciężaru przebudowy tej drogi poprzez nakrycie np. nakładką bitumiczną. Już pomijam koszt wykonania tylko odcinka Polnej od wojewódzkiej do np. przejazdu kolejowego, który powinien wynieść ponad milion złotych. Nawet radni członkowie komisji finansów i gospodarki w ogóle nie wpisali tej drogi na listę swoich priorytetów na tę kadencję. Zauważyłem też, że obecna wójt powoli tę listę realizuje punkt po punkcie. W 2016 roku takie szczęście dosięgło mieszkańców Bolkowic, dla których słynna "trelinka" jest jedynym oknem na świat. Tego typu remonty jak na Polnej jak najbardziej wpisują się w ustalenia komisji gospodarki i finansów z 27 kwietnia 2015 roku, a więc z początku bieżącej kadencji.

    Jeśli więc jest ktoś, kto obiecuje, że zrobi tę drogę wkrótce, to oznacza, że obiecuje gruszki na wierzbie. Tak samo nie można domagać się Bóg wie czego, jeśli idzie o jakość wykonania bieżących remontów dróg gruntowych. Osobiście jednak widzę perspektywę dla tej drogi w najbliższej dekadzie, może nawet w przyszłej kadencji samorządu. Najpierw jednak jest kompromis radnych w postaci listy priorytetów z powyższych ustaleń komisji oraz inne kluczowe inwestycje, o których informowałem niedawno, a które już są w trakcie realizacji na różnych etapie (Gmina Widuchowa * Jakie inwestycje przed nami? Czy długi pozwolą na realizację ambitnych planów?).

    

Piotr Waydyk

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
byly mieszkaniec Polnej
byly mieszkaniec Polnej 28.12.2016, 18:06
Maz bylej radnej z Krzywina obiecal kiedys polbruk na ul Polnej ale obiecanki cacanki. Obiecywac kazdy moze gozej obietnice dotrzymac
Zenek
Zenek 27.12.2016, 15:50
Jestem ciekaw kiedy drugi odcinek ul.Nadodrzanskiej zaasfaltuja?
Dosior
Dosior 23.12.2016, 11:17
To taki remont jak w Widuchowie ulica Nadodrzańska.ulica powiatowa która ciągnie się aż do Marwic.Dobrze że położono asfalt do "rybaka" Bo niby powiatowa a ciężko ciągnikiem przejechać bo dziura na dziurze.Plus taki że mało kto tam jeździ .
WIDUCHOWIAK
WIDUCHOWIAK 21.12.2016, 09:42
Jak ulica Polna, to wygląda jakby jechało się w pole, więc w czym problem

Pozostałe