Orlik Krzywin * Wielkie święto mini-siatkówki. Szczecinianki bezkonkurencyjne (info, foto i wideorelacja)

  • 16.12.2016, 05:44 (aktualizacja 16.12.2016, 06:29)
  • Piotr Waydyk
Orlik Krzywin * Wielkie święto mini-siatkówki. Szczecinianki bezkonkurencyjne…
W sobotę 10 grudnia na sali gimnastycznej w Krzywinie odbył się drugi z kilku zaplanowanych tej zimy turniejów mini-siatkówki. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 8 "czwórek" w kategorii dziewcząt rocznik 2004 i młodsze. Nad turniejem swój patronat roztoczyła Wójt Gminy Widuchowa. Oprócz trzech drużyn z miejscowego orlika mieliśmy okazję podziwiać 4 czołowe szczecińskie zespoły reprezentujące UKS-y działające przy SP nr 39 i 74 ( opiekunki Alicja Kuś i Barbara Naguszewska) oraz czołową ekipę z powiatu gryfińskiego z SP Stołeczna (op. Elżbieta Papież).

  Podczas 4-godzinnych zmagań, stojących na bardzo wysokim poziomie sportowym, rozegrano aż 28 jednosetowych pojedynków do 25 pkt. każdy. Niepokonane okazały się dziewczęta z pierwszego zespołu UKS "Kasztanek" przy SP nr 39 w Szczecinie. Dalsze miejsca: 

2 - UKS "Orliki" I przy SP nr 74 w Szczecinie

3 -  UKS "Orliki" II przy SP nr 74 w Szczecinie

4 - SP Stołeczna

5 - Orlik Krzywin III (Weronika Nowicka, Emilia Chwiłka, Nikola Łukian,Paulina Śnioszek, Oliwia Choncel)

6 - Orlik Krzywin I (Daria Czernecka, Ola Lis, Martyna Zygadlik, Marcelina Smolak)

7 - Orlik Krzywin II (Wiktoria Czerwionka, Daria Kowalska, Asia Sroka i Magda Signiewicz)

8- Szczecin Mix (po 2 rezerwowe z UKS "Orliki" i UKS "Kasztanek")

  Najlepsza zawodniczką turnieju okazała się Alicja Mielniczuk z UKS "Kasztanek" przy SP nr 39 w Szczecinie, a najmłodszą (grudzień 2006) Natalia Misiak z UKS "Kasztanek" przy SP nr 39 w Szczecinie.

  Wszystkie mecze sędziowały absolwentki SP Krzywin, obecnie uczennice szkół ponadgimnazjalnych, Weronika Czerwionka, Karolina Czerwionka, Aneta Ciebień oraz ich koleżanka Kasia. Słodki poczęstunek przygotowali rodzice uczestniczek z Anną Choncel na czele. Honory gospodarzy turnieju pełnili rodzic Marcin Smolak oraz animatorzy krzywińskiego orlika, Dariusz Szymorek i niżej podpisany.

  Nagrody wręczali przedstawiciele sponsorów wójt Anna Kusy-Kłos (Gmina Widuchowa) oraz Stanisław Kurcz (Armarol). 

  Kolejny turniej z cyklu o Puchar Wójta Gminy Widuchowa przewidziany jest na sobotę 14 stycznia. Do rywalizacji mają stanąć "jedynki" dziewcząt w kategorii 2006 i młodsze. 

  Materiał foto i wideo: Marcin Smolak i Jacek Sroka.

Film nr 1: decydujący mecz o pierwszym miejscu  

Film nr 2: ceremonia wręczenia nagród

 

Piotr Waydyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe