Bolkowice * Dziś uroczyście w obecności marszałka przecięto wstęgę na nowej drodze. Marszałek dołożył do drogi o 100 tys. więcej niż zakładano wstępnie (wideorelacja)

  • 15.12.2016, 07:21 (aktualizacja 15.12.2016, 07:39)
  • Piotr Waydyk
Bolkowice * Dziś uroczyście w obecności marszałka przecięto wstęgę na…
To wielki moment w powojennej historii Bolkowic. Dziś o 14.30 na nowej drodze w obecności wicemarszałka Jarosława Rzepy została przecięta biało-czerwona wstęga. Na krótką uroczystość przybyli oprócz wspomnianego wicemarszałka, wójt Anna Kusy-Kłos, pełniąca honory gospodarza miejscowości sołtys Krystyna Woźniakowska, radni, pracownicy Urzędu Gminy w Widuchowej oraz spora rzesza mieszkańców.

  O perypetiach tej inwestycji szeroko pisałem wcześniej w swoich artykułach. Dzięki moim przekazom, jak na dłoni było widać, jak ciężko jest przeprowadzić taką - wydawałoby się - prostą inwestycję, zwłaszcza gdy w tegorocznym maksymalnie zadłużonym  budżecie nie przewidziano  na nią środków. Ale w końcu udało się za trzecim przetargowym podejściem. Sukces jest tym większy, że po ostatecznym rozliczeniu, Urzad Marszałkowski dołoży do inwestycji 100 tys. PLN. Całe dofinansowanie wyniesie zatem nie nieco ponad 100 tys. lecz łącznie 200 tys. PLN przy inwestycji 540 tys. PLN. I jak to wygląda w porównaniu do wcześniejszych inwestycji w poprzednich kadencjach? Ano tak, że nie było tym razem żadnych korekt in minus oraz żadnych dodatkowych 20 lub 50 procentowych robót. Na inwestycji gmina zyskała około 100 % dofinansowania w stosunku do planowanego, a nie jak wcześniej -  25 % korekt, które były niczym innym lecz karą na nierzetelność głównie w przeprowadzaniu  przetargów. 

  O inwestycji drogowej w Bolkowicach czytaj także pod:

Bolkowice * Dziś rozpoczęły się prace przy wylewaniu nawierzchni bitumicznej

Bolkowice * Wczoraj na drogę wkroczył ciężki sprzęt. Nowa nawierzchnia już wkrótce? (info i fotorelacja)

Droga do Bolkowic w tym roku niezagrożona. Umowa z wykonawcą podpisana

Bolkowice * W trakcie sesji wybrany został wykonawca drogi, który ma czas do 21 listopada

XV Sesja Rady Gminy Widuchowa * Radni uchwalili zmiany w budżecie, które otwierają możliwość wykonania…

XV Sesja RG Widuchowa * Znany jest porządek obrad najbliższej przyspieszonej sesji.

Gmina dziś ogłosiła trzeci przetarg na przebudowę drogi do Bolkowic

Piotr Waydyk

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ooooo
ooooo 26.12.2016, 16:09
Bolkowice mają dobrą drogę ... i udało się to pomimo tego, że Gmina ma mało pieniędzy na inwestycje. Myślę, że zamiast marudzenia należą się gratulację dla pani Wójt i pracowników Gminy którzy przeprowadzili tą inwestycję.
Nestor
Nestor 15.12.2016, 19:48
Dlaczego jest taka nienawisc miedzy ludzimi jestem osobo postronno i to co czytam jest chore ludzie zastanowcie sie przeciez kazdy bedzie rozliczony za swoje bledy igrzechy i wytykanie iubolewanie nad ta drogo jest nie na miejscu
Zyczliwy
Zyczliwy 15.12.2016, 19:40
Pan Pomykala mial najmniejszy udzial z drogo do Bolkowic ale dlaczego jest tyle kontrowersji z ta drogo przeciesz tez sie nalezala nowa droga jak swin zarcie.
ciekawski
ciekawski 15.12.2016, 05:08
Ciekawe który to ,,sołtys" wychwala tych radnych , radnych którzy nic dla gminy pożytecznego nie zrobili. A może przy okazji któryś z nich sam napisał ten komentarz.......buhhhhhhaaaaaa.
Piotr Waydyk
Piotr Waydyk 14.12.2016, 23:40
Poprzednia gminna inwestycja drogowa z tzw. fogru była przeprowadzona, o ile pamięć mnie zawodzi, gdzieś w 2003 lub 2004 roku i chodziło o odcinek Żelechowo-Polesiny. Od kilku lat dofinansowanie z tego funduszu jest niewielkie, ewentualnie przy rozliczeniu końcowym może wyjść na plus jak teraz w przypadku drogi na Bolkowice. Kilkanaście lat temu faktycznie dofinansowanie mogło wynieść 45 %. Inne fundusze dają więcej, np PROW 65% (Bulwary Rybackie, droga na Żelechowo), a Interreg nawet 85% (brakujące 2 odcinki drogi wojewódzkiej w Krzywinie). Taka gmina Banie oraz Powiat Gryfiński co roku korzysta z tego funduszu. U nas przerwa trwała kilkanaście lat.
Gwiazda
Gwiazda 14.12.2016, 21:36
A gdzie Pani Radna z Bolkowic? Nie chciała wspólnie ze swoimi wyborcami świętować sukcesu? Widać, gdzie Ich ma...
sołtys
sołtys 14.12.2016, 21:33
Rzetelności żadnej dofinansowanie 37% poprzednie drogowe było 45% i tak chwała dla mieszkańców Bolkowic i radnych Pomykała i Malik za zgłoszenie i dopilnowanie.

Pozostałe