Gehrde * Delegacja Gminy Widuchowa w partnerskiej gminie w Dolnej Saksonii.

  • 08.12.2016, 08:08 (aktualizacja 08.12.2016, 08:20)
  • Andrzej Stachura
Gehrde * Delegacja Gminy Widuchowa w partnerskiej gminie w Dolnej Saksonii.
W dniu 27 listopada 2016 r. delegacja Gminy Widuchowa z Panią Wójt Anną Kusy-Kłos gościła w Gehrde - naszej partnerskiej gminie w Dolnej Saksonii oraz uczestniczyła w tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym, który organizowany jest co roku w pierwszą niedzielę Adwentu. Zaproszenie do złożenia wizyty i zorganizowanie jarmarkowego stoiska gminy Widuchowa wystosował Pan  Günther Voskamp ponownie wybrany na burmistrza w listopadowych wyborach lokalnych do Rady Gminy Gehrde. To druga wizyta u naszych niemieckich partnerów w tej kadencji samorządu, pierwsza odbyła się w zeszłym roku z okazji otwarcia nowoczesnej hali sportowej.

    Podczas krótkiego pobytu mieliśmy okazję do spotkania z nowymi władzami- burmistrzem i nową Radą Gminy, pracownikami urzędu, nowym dyrektorem szkoły, nauczycielami, pracownikami przedszkola i żłobka. Miłe i wzruszające było spotkanie z honorowymi obywalelami Gminy Widuchowa, Panem Burmistrzem Hermannem Spechtem oraz Panią Gudrun Henrici, którzy poprosili o przekazanie pozdrowień i świątecznych życzeń Radnym oraz wszystkim mieszkańcom gminy Widuchowa.

     Nasza delegacja została przyjęta na uroczystej kolacji z udziałem przedstawicieli władz i Radnych Rady Gminy Gehrde. Pani wójt Anna Kusy - Kłos podziękowała za zaproszenie, a następnie złożyła Panu Burmistrzowi i Radnym gratulacje z okazji wyboru na kolejną kadencję oraz życzenia pomyślności i sukcesów w działalności na rzecz gminy i mieszkańców. Pani Wójt przekazując drobne upominki świateczne wyraziła nadzieję, że nowe Rady gmin Gehrde i Widuchowej będą kontynuowały i rozwijały dalszą współpracę i partnerstwo tak, aby w przyszłości mogły się spotykać w ramach wymiany i partnerskich wizyt nie tylko uczniowie naszych  szkół, ale także inne grupy mieszkańców. Radni Rady Gminy Gehrde wyrazili przekonanie, że dobrą współpracę należy kontynuować i wyrazili chęć spotkania się w Widuchowej z radnymi i mieszkańcami podczas przyszłorocznego Jarmarku Widuchowskiego.

     W niedzielę delegacja wzięła udział w nabożeństwie w kościele ewangelickim w Gehrde, a następnie uczestniczyła w Jarmarku. Stoisko naszej gminy przygotowali rodzice, nauczyciele i pracownicy Gminnego Przedszkola w Widuchowej z Panią dyrektor Barbarą Szczawik. Dla uczestników Jarmarku przygotowano ofertę kulinarną (polski bigos i pierogi z barszczem, chleb ze smalcem i domowe ogórki, pyszne ciastao, rogaliki, pierniki, kawę i herbatę) oraz świąteczne wyroby rękodzielnicze: stroiki, ozdoby choinkowe i robiące furorę wśród kupujących wiązanki jemioły.

     W specjalnym programie dla delegacji z Polski nasi gospodarze zorganizowali wizytę w  gminnym przedszkolu oraz wycieczkę do farmy wiatrowej, podczas której zwiedziliśmy jeden z największych wiatraków w okolicy oraz obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat ekologicznych oraz ekonomicznych aspektów inwestycji w odnawialne źródła energii. 

Andrzej Stachura (źródło: www.widuchowa.pl)

 

Andrzej Stachura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe