Gminne Przedszkole * Spotkanie ze Świętym Mikołajem

  • 08.12.2016, 07:52 (aktualizacja 08.12.2016, 08:01)
  • Bożena Korczyńska
Gminne Przedszkole * Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Dnia 6 grudnia 2016 r., jak wszyscy na całym świecie i my w naszym przedszkolu,  spotkaliśmy Świętego Mikołaja. Jak głosi legenda, tego dnia dobry Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci.

     Dzieci bardzo pracowicie przygotowały się na to spotkanie. Wszyscy ubraliśmy się na czerwono i biało, sala pięknie przystrojona, a przedszkolaki przygotowane z wierszami i piosenkami dla wyjątkowego gościa. W przeprowadzeniu „tańców – wyginańców”, pomogły nam dziewczynki, nasze absolwentki, z Zespołu Szkół w Widuchowej: Julia Bachłaj, Ola Mateusiak i Otylia Stasiowska, które poprowadziły grupowe tańce w zumbowych rytmach. Dzieci bardzo się starały i nadążały za liderkami, które w szkole również pokazują ruchy do tańców, w ramach „Roztańczonych piątków”. Jeszcze raz, bardzo dziękujemy koleżankom za przyjęcie zaproszenia i spędzenie z nami tego uroczego dnia. Naszym wspólnym tańcom i zabawom nie było końca. Dużo frajdy sprawiło nam naśladowanie „Krasnoludka” z piosenki, który nakazywał nam śmieszne poruszanie się. „Wybuchowa zgaduj – zgadula” z balonami, pomogła nam nazwać i naśladować zabawki, które możemy otrzymywać w prezentach od Mikołaja. Świetna zabawa odbyła się z ugniecionych, papierowych kulek.  Zrobiliśmy „ Wojnę na śnieżki”.  Było z tym dużo radości i zabawy. Z tych papierowych kulek ulepiliśmy bałwanka.  Po takiej namiastce zimy, zawitał do nas, długo oczekiwany Mikołaj. Wiele pisku i radości było przy tym jak wciagał się po linie przez okna w naszej sali. Przyniósł też ogrome wory prezentów. Przed rozdaniem prezentów każda grupa zaprezentowała Mikołajowi swój program, wiersze i piosenki. Bardzo podobało się gościowi takie przywitanie i nagrodzil dzieci gromkimi brawami. Zatańczył z nami na pożegnanie „Wyginam śmiało ciało” i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj odwiedził też dzieci w ich salach i wręczył wszystkim prezenty. Słodki poczęstunek otrzymały też nasze panie, opiekunki i kucharki. Był to bardzo radosny dzień, wszyscy w dobrych nastrojach wracali do domu. Już dzisiaj wyczekujemy Świętego Mikołaja, który dopiero za rok, znów do nas zawita.

                                                                                                                   Bożena Korczyńska

Bożena Korczyńska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe