Szlachetna Paczka * Wesprzyj akcję Samorządu Uczniowskiego w Widuchowej! Akcja tylko do piątku!

  • 08.12.2016, 08:29 (aktualizacja 08.12.2016, 08:37)
  • Przemysław Toporek
Szlachetna Paczka * Wesprzyj akcję Samorządu Uczniowskiego w Widuchowej!…
    Szanowni Państwo! Samorząd Uczniowski dołączył do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka", wybrał rodzinę i zbiera dla niej najpotrzebniejsze rzeczy. Do akcji może włączyć się każdy z nas. Wystarczy wybrać z listy potrzeb dowolne rzeczy i przynieść je do szkolnego magazynu u pana woźnego. Pomoc potrzebującym w czasie zbliżających się świąt będzie wspaniałą lekcją dla dzieci. Nic tak przecież nie cieszy jak pomaganie :) Dary zbieramy do piątku do godziny 12.00. 

Czego potrzebujemy?

Podstawowe produkty żywnościowe: 

Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Mąka, Dżem

Potrzebne środki czystości:

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Szampon, Szczoteczka do zębów

Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

Gdyby ktoś miał sprawną maszynę do szycia, a jej nie potrzebuje to chętnie przekażemy rodzinie. 

 

SU ZS w Widuchowej

 

wcześniejsza publikacja z 30 listopada 2016 roku

Szlachetna Paczka * Wesprzyj akcję Samorządu Uczniowskiego w Widuchowej !

   Nazywam się Przemek Toporek i reprezentuję samorząd szkolny w Widuchowej. Podjęliśmy się pomocy pewnej rodzinie z Pyrzyc wraz z akcją " Szlachetna Paczka ". Chcemy trafić do jak największej liczby odbiorców, przez co pisze do Pana w celu rozgłoszenia naszej akcji. W załączniku dołączam ulotkę informacyjną na temat akcji. 

1. Opis rodziny

Pani Iwona (48 l.) i Pan Zbyszek (49 l.) wychowują syna Dominika (20 l.) Na co dzień oboje rodziców zajmują się synem Dominikiem, który potrzebuje stałej opieki z powodu autyzmu i niepełnosprawności intelektualnej w stopniu znacznym. Trudnością dla rodziny stała się niemożność podjęcia pracy przez Pana Zbyszka. Mąż Pani Iwony jest chory na zapalenie stawów i nie każdej pracy może się podjąć. Pomimo tego podejmuje się prac dorywczych by móc podnieść jakość życia i spełniać marzenia syna. Rodzina utrzymuje się głównie ze świadczeń pielęgnacyjnych i zasiłków.. Życie rodziny skupia się przede wszystkim na opiece nad chorym synem. Pani Iwona codziennie przemierza ulice miasta wraz z synem, który lubi chodzić po mieście, co jest dla niego jedną z form rehabilitacji. Marzeniem rodziny jest dalej wspierać syna i być zdrowym, aby móc nadążać za Dominikiem. Pan Zbyszek to złota rączka. Często otrzymuje lub znajduje stary sprzęt, który później naprawia i przekazuje Dominikowi. Choć zapewnienie Dominikowi stałej opieki jest czasem trudne, rodzice nie poddają się, cieszą się chwilą i wspólnie spędzonym czasem. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności oraz środków czystości. Pani Iwona będzie wdzięczna za ubrania dla syna.

2. Potrzeby rodziny żywność stanowi duże obciążenie dla codziennego budżetu środki czytości nie zawsze starcza środków na ich zakup odzież zimowa nie mają na to funduszy

- Żywność trwała: Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:

Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Mąka, Dżem

- Środki czystości Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Szampon, Szczoteczka do zębów

- Odzież Dominik Rodzaj odzieży: zimowa Kategoria: Kurtka Rozmiar: XXL Sylwetka: zbita Uwagi:

- Obuwie Dominik Rodzaj obuwia: zimowe Kategoria: kozaki Rozmiar: 44 Uwagi:

- Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina:

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

Brakujące sprzęty: Tapczan lub fotel rozkładany dla Dominika. Ten na którym śpi jest zużyty i nie wygodny dla syna.

- Inne potrzeby Maszyna do szycia dla Pani Iwony, która z zawodu jest szwaczką. Maszyna do szycia pozwoli podejmować dorywcze prace w celach zarobkowych.

- Specjalne upominki Dominik - płyty Cd DVD, Pan Zbyszek - myszka bezprzewodowa do komputera, Pani Iwona - zestaw do szycia (igły i nici).

Przemysław Toporek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr Waydyk
Piotr Waydyk 08.12.2016, 13:09
Witam! Niestety nie jestem autorem tekstów o akcji "Szlachetna paczka" w ZS Widuchowa . Wszystkie informacje otrzymuję na temat od Przemka Toporka z SU i Pawłą Wróbla - opiekuna SU
rodzic
rodzic 08.12.2016, 10:42
Szkoda że Pan nie napisał że Pani Tereska Kortyna ze swoją klasą 5a również wybrali rodzinę ze szlachetnej paczki i pomagają

Pozostałe